Матерям в Україні зараховується страховий стаж за час догляду за мололітніми дітьми: ПФ

У Пенсійному фонді розповіли, який стаж зараховується жінкам за ті періоди, коли вони були вагітні і доглядали за дитиною. При виході на пенсію враховуються не лише ті роки, коли жінка офіційно працювала, але і коли вона виховувала малолітніх дітей.

Зазначається, що період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу за умови отримання допомоги при народженні дитини.

Якщо жінка отримує допомогу, то в стаж зарахують і час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Ці періоди зарахують за даними персоніфікованого обліку, відзначили в ПФУ.

Жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері осіб з інвалідністю з дитинства, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.

Якщо жінка опікує неповнолітніх дітей, то до пенсії встановлюється надбавка, передбачена постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”, в розмірі 150 гривень на кожну неповнолітню дитину. Ці гроші виплачуються за умови, що жоден з батьків не отримує пенсію або державну соціальну допомогу на дитину.

Нагадаємо:

Жінки в Україні на сьогоднішній день можуть виходити на пенсію після досягнення 60 років, за наявності страхового стажу не менше 28 років. Якщо стажу не вистачає, то потрібно допрацьовувати до 65 років і виходити на пенсію за віком.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram