Мінфін опублікував повний текст меморандуму між Україною та МВФ

Міністерство фінансів України оприлюднило повний текст Меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

Документ на 34 сторінках опубліковано на сайті Мінфіну.

 До тексту меморандуму також додається лист до директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард від 2 березня 2017 року, в якому, зокрема, міститься прохання про перенесення термінів впровадження пенсійної та земельної реформ.

Лист підписаний президентом України Петром Порошенком, прем’єр-мінстром Володимиром Гройсманом, міністром фінансів Олександром Даниляком та головою НБУ Валерією Гонтарєвою.

Раніше повідомлялося, що для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні потрібно підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати “спрощенку” і відкрити земельний ринок.

3 квітня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні четвертого траншу у розмірі 1 млрд доларів.

Меморандум України з Міжнародним валютним фондом передбачає випуск державою в 2017 році облігацій на 98 мільярдів гривень для докапіталізації банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У той же час в документі, оприлюдненому на веб-сайті Фонду, відсутнє уточнення щодо запропонованих банків і суми, на яку буде докапіталізуваний ФГВФО.

Як повідомлялося, уряд прийняв рішення про націоналізацію Приватбанку, внаслідок чого держава отримала 100% в його капіталі.

Після переходу Приватбанку у власність держави, мінфін докапіталізувати його на 116,8 млрд грн.

На початку лютого 2017 року голова правління Приватбанку Олександр Шлапак допустив необхідність проведення чергової докапіталізації фінустанови після завершення аудиту його капіталу.

Приватбанк має намір повідомити міністерство фінансів і НБУ про суму необхідної докапіталізації на початку квітня. За даними глави банку зазначена сума буде включати як кіпрські, так і кримські активи фінустанови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *