Мін’юст провернув аферу з Центром безоплатної правової допомоги
Мін’юст вплинув на процедуру проведення конкурсу на посаду Директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
Про це йдеться у заяві Відкритої громадської платформи розвитку української системи безоплатної правової допомоги.
“Проведення Конкурсу на посаду Директора Координаційного центра з надання правової допомоги відбулося, на наш погляд, із значними процедурними та змістовними хибами та порушеннями, а це ставить під сумнів бажання керівництва Міністерства (юстиції – ред.) виходити з принципу забезпечення незалежності системи, прав людини, інтересів та свобод”, – сказано у заяві.
Зокрема, наголошується, що:
1.В проведеній Мін’юстом співбесіді було порушено базові принципи проведення процедур відбору: не забезпечено рівні умови для кандидатів, суб’єктивізм та викривлення оцінювання через відсутність чітких критеріїв оцінювання та визначених компетенцій
2.Склад комісії створював не рівні умови для кандидатів: підлеглі (навіть непрямо) працівники Міністерства юстиції не могли об’єктивно оцінювати заступника міністра юстиції.
3.Система оцінювання – по балу від кожного члена – в таких умовах також ставила одного з кандидатів у нерівні умови. Цьому сприяв незбалансований склад комісії: 5 представників від МЮ і 3 від громадськості, а також вирішальний голос голови комісії (першого заступника Міністра юстиції).
4.Відсутність критерії (чітких компетенцій) та непідготовленість комісії дозволяла впливати суб’єктивним факторам на вибір рекомендованих кандидатів.
5.Відсутність критеріїв категорично не знімає з комісії відповідальність за вибір, оскільки вони повинні були би обґрунтувати, чому саме рекомендуються ті, чи інші кандидат.
6.Радикальні розбіжності визначення переможця з боку – працівників центрального апарату Міністерства юстиції та представниками громадськості.
Відтак правники наголошують, що всі перелічені хиби, а також надані преференції, працювали на користь кандидата, що на час проведення конкурсу займав посаду заступника Міністра України, і це не є припустимим виходячи з принципів рівності та неупередженості.
“З огляду на вищенаведене, на нашу думку, результати роботи Комісії не можна вважати об’єктивними і такими, що забезпечують відбір оптимальних кандидатів на посади, які би продовжили успішну діяльність системи”, – сказно у заяві громадської організації.
Активісти вимагають анулювання результатів роботи Комісії та створення іншої Комісії за участі різних зацікавлених сторін, в тому числі громадських організацій, які мають досвід співпраці з системою, та міжнародних партнерів.