Metro і “Ашан” працюють в окупованому Криму в обхід санкцій, – Reuters

У компаніях стверджують, що вони не порушують санкцій, оскільки магазинами на півострові керують їх дочірні компанії

Товари німецького ритейлера Metro і французької Auchan ( “Ашан”) вільно продаються в кримських магазинах і доставляються через керченський порт (Крим), незважаючи на санкції Євросоюзу проти Росії . Про це повідомляє Reuters. У той же час європейським компаніям заборонено вести справи з керченським поромом і портом через санкції ЄС, введені проти Росії після анексії Криму.

Згадані світові ритейлери стверджують, що вони не порушують санкцій, оскільки кримськими магазинами керують їх російські дочірні компанії, які не підпадають під дію санкцій ЄС. Так, представник Metro заявив, що магазини даної мережі управляється незалежними російськими компаніями, які не підпадають під дію санкцій. “Metro повністю усвідомлює і дотримується законів і правил ЄС, в даному конкретному випадку, застосовуваним санкціям”, – заявив він.

Представник “Ашан” також стверджує, що компанія завжди працює в рамках правил, в тому числі і рішень ЄС. “Це суперечить духу санкцій, але за відсутності торгового ембарго, завжди є тонка грань між дотриманням норм і недотриманням”, – прокоментував ситуацію один з європейських чиновників на умовах анонімності.

Як пояснили агентству юридичні експерти, транспортування товарів до Криму може потрапляти в “сіру зону” санкцій, оскільки відносини між материнськими компаніями з субпідрядниками часто буває складно визначити. За словами джерел Reuters, транспортні компанії завантажують товари європейських компаній в розподільних центрах в Росії, а потім вони доставляються в Керч за допомогою поромної переправи. Потім товари потрапляють до магазинів Metro і “Ашан” в Криму. Агентство також підкреслило, що не має доказів будь-яких виплат від Metro і “Ашан” будь-яким особам, які підпадають під санкції.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *