Меркель і Путін обговорили Україну: з’ясувалися всі деталі переговорів
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін провели переговори 18 серпня, в ході яких обговорили ситуацію на сході України.
Лідери двох країн відхилилися від традиційного формату і виступили до офіційного обіду перед журналістами. Про це повідомляє прес-служба Кремля.
“У нас є відповідальність – Німеччина, але перш за все Росія, тому що Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН, – тому ми повинні працювати над тим, щоб знайти рішення. Це стосується, по-перше, питання України. Ми над цим вже досить довго працюємо”, – заявила Меркель.
Щодо Донбасу
“Основа є й залишається – це Мінські домовленості. Хоча треба констатувати, що у нас поки немає стабільного перемир’я. Сподіваюся до початку нового навчального року зробити нову спробу забезпечити перемир’я. І ми сьогодні поговоримо про можливості установи місії ООН, яка змогла б грати свою роль в мирному процесі, Німеччина готова тут нести відповідальність”, – зазначила канцлер.
Вона додала, що Німеччина готова внести вклад в рамках нормандського формату. У свою чергу, Путін назвав мінські угоди “безальтернативними”.
Меркель і Путін обговорили Україну: з'ясувалися всі деталі переговорів
“Ми, звичайно, розмовлятимемо про Україну, як сказала пані Федеральний канцлер, в контексті врегулювання української кризи, яка, на жаль, ніяк не просувається, маючи на увазі підкреслити безальтернативність реалізації Мінських угод, відзначити нашу зацікавленість в роботі в рамках “нормандського формату” та Контактної групи, готовність і далі сприяти спеціальній моніторинговій місії ООН. Сподіваюся, що нам вдасться все-таки просунутися в цьому напрямку”, – заявив він.
“Північний потік-2”
“Я вважаю, що навіть після запуску “Північного потоку-2” Україна повинна грати свою роль в газовому транзиті в Європу. Я дуже задоволена, що нам вдалося почати переговорний процес з цієї тематики разом з Європейським союзом”, – підкреслила Меркель.
Путін заявив, що Росія разом з Німеччиною працюють над проектом газопроводу, реалізація якого “дозволить удосконалити” європейську газотранспортну систему.
Іран
“Німеччина підтримує збереження ядерної угоди, але ми спостерігаємо із занепокоєнням за діями Ірану в регіоні, будь то конфлікт в Ємені, програма з розвитку балістичних ракет, ситуація в Сирії”, – заявила Меркель.