Медведчук вважає, що його дружба з Путіним допомагає Україні

В інтерв’ю виданню Медведчук назвав Росію і Україну дружніми країнами навіть після війни і припустив, що російські війська могли б лишитися в Донбасі. Медведчук навіть після війни хоче, щоб Україна не зближувалася з ЄС і НАТО, а натомість відновила зв’язки з Росією

У доньки Віктора Медведчука неймовірно впливовий хрещений батько. Це президент Росії Володимир Путін. На Медведчука також діють санкції США за “загрозу для миру, безпеки, стабільності, суверенітету чи територіяльної цілісності” його рідної країни. Чому ж тоді він бере участь у переговорах щодо майбутнього захоплених російськими силами територій України? Та ще й від імені Києва. Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що 62-річний Медведчук завжди був одним з найбільш неоднозначних і загадкових політичних фігур в Україні. Він досить близький до Путіна, щоб викликати ворожість з боку багатьох у Києві. Медведчук з’являвся на фото поряд з російським президентом на зустрічах з бойових мистецтв і перегонах “Формули 1” у Сочі.

Кум Володимира Путіна – Віктор Медведчук вважає, що його стосунки з російським президентом йдуть на користь відносинам України і Росії. Про це Медведчук заявив в інтерв’ю Financial Times.

В 2012 році Путін відвідав віллу Медведчука в Криму, а по телебаченню показали, як вони п’ють разом шампанське. Багато хто підозрює, що Медведчук – “агент Путіна”. “Однак, він раптом зайняв роль посередника між Москвою і сьогоднішньою прозахідною владою в Києві, а також “потенційно ключову роль у завершенні конфлікту”, який почався після повалення режиму Віктора Януковича в 2014 році, російської анексії Криму і вторгнення на Схід України. Його роль підкреслює складність відносин між сусідами, які стали ворогами, і заплутаність мотивів лояльності багатьох політичних еліт”, – пише видання

 Медведчук назвав “абсурдом” критику на його адресу, що нібито він таємно захищає російські інтереси.

“Я можу мати  і маю стосунки з… Путіним, тому що мої стосунки, в моєму баченні, допомагають інтересам України”, – сказав він в інтерв’ю, під час якого його офісний телевізор показував державний російський новинний канал.

“Я ніколи не приховував такої діяльності”, – додав Медведчук.

Він розповів, що має спеціальний дозволи на перельоти між Києвом і Москвою, хоча між державами скасовано аеросполучення.

Видання нагадує, що публічно Медведчук є посередником у звільненні заручників у Мінському мирному процесі щодо Східної України.

Непублічно люди, обізнані в ситуації, говорять, що він бере участь у постійних кулуарних перемовинах між двома регіонами, які контролюють сепаратисти на Донбасі, та рештою України.

На питання, чи є Медведчук близьким другом Путіна, той лише посміхнувся: “Краще запитати у президента”. Але його друзі підтверджують, що Путін є хрещеним батьком молодшої дочки Медведчука, Дарини, а дружина Медведєва – її хрещена матір.

Медведчук визнає, що Мінські домовленості висять на волосині. При цьому він звинувачує як Москву, так і Київ у невиконанні зобов’язань. Виходом з ситуації він вважає, якщо парламент України ухвалить закони, які гарантують обмежену автономію ОРДЛО, а на тих територіях будуть проведені вибори за умови, якщо Росія виконає свої Мінські зобов’язання.

Вони включають в себе виведення російських військ із Донбасу – чию присутність Медведчук називає “суперечливою” – і відновлення контролю над кордоном українськими силовиками.

Вирішення конфлікту, як вважає Медведчук, може бути ще легшим, якщо розмови включатимуть велику дискусію між Москвою і Києвом – в тому числі, за наполяганням Кремля, що Україна повинна відмовитися від НАТО.

“Україні не потрібне НАТО”, – декларує він. “У сьогоднішній ситуації, це призведе до розпаду України… Україна повинна керуватися інтересами свого розвитку і не входити до НАТО і ЄС. Ми ні тим, ні тим не потрібні”, – зазначив він.

На думку Медведчука, Україна має бути “суверенною, незалежною” країною, але її майбутнє полягає у відновленні відносин з Росією.

“Я переконаний, ми будемо дружніми країнами, чудовими сусідами. Ми були братською державою і будемо в майбутньому”, – сказав Медведчук.

Чи поділяє він твердження Путіна про те, що українці і росіяни є одним народом? Медведчук вважає це “дискусійним”. “Я вважаю, що ми два народи, але дружні і братні люди”.

Медведчук наполіг, що Україна повинна бути “суверенною, незалежною” країною, але лише у союзі з Росією. “Я переконаний, ми будемо дружніми країнами, чудовими сусідами. Ми були братськими країнами і будемо такими у майбутньому”, – сказав Мевдедчук.

На питання, чи розділяє він твердження Путіна, що українці і росіяни – це нібито “один народ”, Медведчук відповів, що він “обговорював” цю тему з російським президентом. “Я дотримуюсь думки, що ми два народи, але дружні і братні”, – сказав він.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Медведчука допитували у справі про вбивства Небесної Сотні. У прокуратурі підтвердили, що допит був “дуже тривалий, дуже докладний, і там було багато цікавих моментів”. Втім, деталі тоді не розголошувалися.