Луценко заявив, що із 66 встановлених виконавців злочинів Євромайдану 46 втекли до Росії

Юрій Луценко прозвітував про виконану роботу зі встановлення винуватців масових розстрілів під час Революції Гідності.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що як ніхто відчуває обов’язок дати суспільству відповідь – хто дав наказ убивати учасників Євромайдану.

Про це він написав у блозі УП.

“Лише пам’ять та справедливе покарання винних – наш захист від повторення таких трагедій, як загибель Небесної Сотні. Кажу про це не лише як Генеральний прокурор, а передусім як громадянин, який був по один бік барикад із загиблими”, – пише він.

Луценко стверджує, що із 66 встановлених виконавців вбивств громадян 46 втекли до Росії.

“ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані”, – підкреслив Генпрокурор.

Комісія експертів і залучених фахівців на підставі матеріалів слідства, каже він, підсумувала, що злочини (побиття і вбивство активістів) знаходяться у прямому причинному зв’язку з діями екс-президента Януковича, екс-голови СБУ Якименка і його підлеглих, екс-міністра МВС Захарченка та його підлеглих, екс-міністра оборони Лєбєдєва, екс-начальника Генштабу Замани.

“Як Генпрокурор гарантую, що ця найважливіша справа сучасної України піде на ознайомлення захисту і до суду відразу після рішення ВР про продовження процедури заочного засудження”, – зазначив Луценко.

Кандидат фізико-математичних наук та учасник подій на Майдані у 2013-2014 роках Ігор Кузнєцов розповів, що за 5 років правоохоронці лише раз викликали його для показу свідчень.

Хлопець зауважив велику кількість “люстрованих” міліціонерів, котрі повернулися на службу після усіх злочинів.

“Мене як потерпілого викликали до прокуратури. Але не одразу – після тих подій минуло вже два роки. Я давав показання, записали свідчення, однак про результати нічого не знаю”, – зауважив Ігор.

Водночас додає, що нещодавно телефонував прокурор щодо слідчих дій, але дотепер правоохоронець з ним так і не зустрівся.

“Тобто ніякого слідчого експерименту не відбулося. На цьому все закінчилося”, – пояснює хлопець.

Ігор упевнений, що нині надій на проведення слідчих дій немає ще й тому, що минуло 5 років.

Водночас активіст каже, що діюча влада просто так не піде. Бо якщо зміниться керівництво країни, то є велика ймовірність, що багато нинішніх чиновників сядуть, пояснює він.

“Тому вони не будуть гребувати тими ж методами, якими користувався Янукович. 2-3 роки тому відбулася переатестація міліції, але дуже багато тих же “беркутівців” пішли у поліцію, тому ці ж люди залишилися в системі і нікуди не ділися”, – мовить Ігор.

На думку учасника подій Революції Гідності, “беркути”, які відновлюються по судах в поліції, є великою загрозою для України.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що слідкує за кадрами у відомстві та переконує: ті, хто брав участь у розгоні Майдану, з ним не працюють.

“Ніхто з тих, хто розганяв Майдан, не залишений тут. Ті, хто розганяв Майдан силою, засуджені Генеральною прокуратурою, і по них винесені рішення. Усе інше є суб’єктивною думкою пана Базара, якому про це, можливо, сказав інший пан. Базар, а де рішення суду чи прокурора про те, що ця людина розганяла Майдан і його треба звільнити?”, – зазначив Аваков.

Однак на запитання журналістів, що ж робитимуть із “беркутівцями”, справи яких знаходяться у суді, але вони досі продовжують служити в поліції, міністр МВС відповів, що він не може звільняти людей “поза фактом їхньої причетності до злочину”.

“Якщо є рішення суду, ми відсторонюємо одразу. А якщо немає рішення, то що ти будеш робити? У моїх руках – долі цих людей, розумієте? Я не можу вигнати людину на основі громадської думки, не підкріпленої фактами, особливо коли  ця “думка” сформульована проплаченою пропагандою чи модним “полюванням на відьом”. По кожній людині має бути персональне слідство та адекватне законне рішення”, – сказав він.

Аваков додав, що з лав поліції після люстрації звільнили 56% правоохоронців. Тоді як близько 20 екс-беркутівців, за підрахунками міністра, загинуло на фронті.

Також урядовець підкреслив, що “нікому нічого не винен”.

“Ти міністр Майдану, повинен звільнити.. Та ні! Нічого я не повинен! Я, знаєте, що повинен зробити? Утримати баланс влади, утримати порядок в країні, а не обслуговувати “хотєлкі” диванних теоретиків. І я це зробив!”, – резюмував Аваков.

Однак в Окружному адмінсуді зауважили, що 90% правоохоронців, які не пройшли переатестацію, нині поновлені та працюють у поліції.

Про це в інтерв’ю Українським новинам повідомив голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк.

“Реформа поліції та масове звільнення після переатестації старих міліцейських кадрів. Так ось, вони пішли в суд, і 90% з них були поновлені на своїх посадах. Ці рішення виконані, люди повернулися на роботу”, – заявив він.

Суддя підкреслив, що причиною поновлення на посадах таких правоохоронців була порушена процедура їхнього звільнення: спочатку всіх міліціонерів перевели у поліцію, а потім атестували.

За словами Вовка, у законі передбачена переатестація виключно при переведенні

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *