Луценко вніс подання в Раду на фігуранта янтарної справи народного депутата Розенблата
Генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата фракції БПП Борислава Розенблата.
“Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Б. Розенблата, в діях якого вбачаються ознаки зловживання впливом та хабарництва на загальну суму 280 тис дол.”, – написав генпрокурор у Facebook.
Також за підозрою у хабарництві та сприянні у прийнятті законів на замовлення від бізнесу фігурує народний депутат Максим Поляков.
19 червня охоронця Розенблата затримали під час отримання $200 тисяч хабара, які призначалися також і Полякову.
Всього за цією справою Національне антикорупційне бюро затримало сімох осіб, серед яких помічники нардепів, охоронець, активісти антикорупційної громадської організації.
Згідно з даними НАБУ, слідчі встановили щонайменше п’ять епізодів злочинної діяльності, в результаті якої затримані особи, які, діючи в інтересах вказаних народних депутатів, отримали від представника іноземної компанії неправомірну вигоду на загальну суму понад $300 тисяч. Хабарі призначалися для підготовки законопроектів, незаконного впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, суду та прокуратури.
Протягом 21 червня генеральний прокурор вніс подання на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності щодо п’яти народних депутатів, раніше було відомо про чотирьох.
П’ятим став Максим Поляков – фігурант справи про отримання хабара від лобі янтарної мафії для прийняття замовних законів.
Про це повідомив прес-секретар спікера Верховної Ради Андрій Ковальов в коментарі Українській правді.
Раніше повідомлялося про подання щодо:
- Олеся Довгого (незаконне виділення ділянок на Жуковому острові в Києві в 2007-2009 роках);
- Андрія Лозового (приховування доходів у декларації за період з 2000-2015);
- Євгена Дейдея (незаконне збагачення);
- Борислава Розенблата (другий фігурант справи про прийняття законів в інтересах янтарної мафії).