ЛІКАРІ ЗАГУБИЛИ ДИТИНУ: НА БУКОВИНІ МЕДИКИ НЕ РОЗГЛЕДІЛИ ПНЕВМОНІЮ У 3-РІЧНОГО МАЛЮКА

Його лікували від ангіни та кору.

На Буковині подружжя звинувачує лікарів у смерті свого 3-річного сина. Сашкові Гордею, в якого раптово піднялась температура та з’явився кашель, кілька днів не могли поставити діагноз, а потім зробили це з помилкою, йдеться в сюжеті ТСН

“Як можна було вбити таку дитину? Як можна з цим жити, як, скажіть?” – плаче мама Леся Гордей. На початку червня її Сашко почав кашляти, в нього піднялась температура. Лікарі районної лікарні ставили різні діагнози. “Перша лікарка сказала – нічого страшного немає, це від кашлю температура. На другий день – гнойна ангіна, стоматит, на третій день – можливо, це кір. Три лікаря його слухали, три лікаря сказали, що чисті легені”, – каже матір хлопчика.

Оскільки в Путильській лікарні взагалі немає інфекційного віділення, батькам Сашка порадили їхати в обласний центр – за 120 кілометрів. Інфекціоніст поставив діагноз – кір. “Огляд тривав не більше хвилини. Одразу він – кір. Сів за стіл і одразу почав писати це заключення. Не запропонувавши нам градусника, не послухавши, і не пропонуючи нам госпіталізацію”, – каже Леся Гордей.

Сім’я повернулася додому, але хлопчик не припиняв температурити та кашляти. Коли Сашкові стало зле, сімейна лікарка вирішила його госпіталізувати. “Він був сірий, губи сині, худий. Зайшла, то побачила, що це дуже тяжка дитина”, – каже сімейка лікарка Путильської амбулаторії сімейної медицини Тетяна Терен. У районній лікарні Сашкові зробили рентгенівський знімок, і лікар одразу побачив пневмонію, а ознак кору не виявив. “При огляді у дитини ніякої висипки не було. Коли побачили разом із педіатром знімок, то дуже здивувалися. На знімку було задавнене запалення легень з обох сторін виражене”, – розповів лікар реанімаційного відділення Путильської ЦРЛ Михайло Гавриляк.

Через півтори години Сашко помер у реанімації. Батьки у смерті дитини винуватять лікаря з Чернівців – начебто сам він поставив помилковий діагноз. Той заперечує, що бачив у дитини ознаки кору, а мати відмовилася від госпіталізації. “Оглянув дитину, поставив діагноз, написав консультативний висновок. У висновку написано те, що написано, те що бачив, те і написав. Щось інше я не можу писати апріорі”, – каже лікар інфекційного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні Роман Гончарук.

Леся Гордей наполягає, що її підпис на документах не означає відмову від госпіталізації. “Я розписалася в тому журналі навпроти своїх даних. Про госпіталізацію бесіди не було взагалі”, – каже вона. Висновок патологоанатома – двостороння гнійна пневмонія. Крім того, у дитини виявили гепатит, який медики не діагностували за всі три роки життя Сашка. У поліції наразі збирають усю медичну документацію та допитують свідків.