Бутусов: “Немає жодних спеціальних таємних в’язниць. Є таємна війна …”

Главред видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов розповів правду про “таємні в’язниці” СБУ і відсіч, яку українські спецслужби почали давати ворогові після початку гібридної війни Росії проти України.

Ось, що пише Бутусов:

“У березні 2014 року боротьба з тероризмом повністю перебувала у віданні СБУ. І незважаючи на зраду ряду співробітників, в цілому, якщо дивитися на результати, спецслужба нехай і недостатньо ефективно, але все ж працювала. Проводилися затримання ватажків проросійських банд, був узятий на місці злочину офіцер ГРУ ГШ ЗС РФ. все в рамках закону, все по документам, як годиться. Але тільки ці операції не змогли зупинити російське терористичне підпілля, болючі удари противник компенсував масовістю – сотні агітаторів і бойовиків виїхали на “гастролі”, опорою у них були організовані злочинні угруповання, охоронні структури з числа колишніх співробітників правоохоронних органів.
6-7 квітня 2014 року проросійські бойовики організували захоплення адміністративних будівель в Донецьку, Луганську і Харкові. У цих містах були оголошені “народні республіки”. Під прямим ударом органи влади втратили дієздатність, структури по боротьбі з тероризмом виявилися паралізовані. СБУ Луганська була захоплена разом зі зброєю і боєприпасами. Група “Альфа” СБУ Донецька перейшла на бік проросійських сил. У Донецьку і Луганську також багато співробітників міліції і внутрішніх військ перейшли на сторону противника. СБУ Харкова не вийшла на роботу – для охорони порожньої будівлі начальник СБУ попросив у міністра МВС міліцейську охорону, і Аваков поставив двох автоматників з наказом припиняти спроби здачі будівлі самими співробітниками по луганському сценарієм.
Стало ясно, що боротися з тероризмом, який організований сусідньою державою з потужним апаратом спецслужб, і широкої розвідувальної мережею в Україні звичайними методами неможливо. Проти України була розв’язана війна на всій території. Під виглядом демонстрантів в кожному великому обласному центрі південного сходу російські агітатори і бойовики виступали організаційним ядром протестів, які роздувала російська пропаганда. Сотні учасників російських націоналістичних і радикальних організацій були завербовані спецслужбами РФ і організовано направлялися в різні регіони для організації протестів. Держава Україна було на межі знищення, оскільки дієздатні структури оборони та безпеки тільки створювалися, і в хиткою ситуації все залежало від волі і організованості дуже небагатьох людей, які брали ініціативу на себе, намагаючись зупинити хвилю терору.
Після захоплення диверсійних загоном “Крим” ФСБ РФ Слов’янська 13 квітня 2014 року, стало ясно – противник завдасть нові удари, і якщо не діяти на випередження, російське вторгнення зустріне організовану підтримку.
І відповідь була знайдена.
Структури СБУ – новий департамент контррозвідки, головне управління “К”, департамент захисту конституційного ладу, а також карний розшук МВС. а з травня – і спецназ військової розвідки ЗСУ, все, що тільки було дієздатним в державі, стали застосовувати нову агресивну тактику в боротьбі з агентурою противника – так, як повинно бути на війні. І в зоні АТО – в зоні бойових дій, а також в прифронтових областях південного сходу був організований режим абсолютної нетерпимості до будь-яких проросійських елементів.
Не варто тут комусь чіпляти німби – корупція нікуди не поділася з правоохоронної системи.
Але почалася війна, і забезпечити безпеку військового тилу від диверсій і агентури було неможливо якимись іншими методами – потрібна була професійна робота.
Так, війну не оголосили, але знайшлися такі офіцери СБУ, МВС, ЗСУ, які брали на себе відповідальність за ті вчинки, які знаходяться за межами кримінального кодексу. Проводилися операції, які ніколи не будуть внесені в послужний список, і за які ніколи не будуть видавати нагороди. Так, викрадалися ті, хто був пов’язаний з російськими спецслужбами або російськими агітаторами без ордерів і церемоній. Так, це було жорстко, та були допити з жорсткими методами, на місці, коли треба було отримувати інформацію про дії терористів, та, коли ватажків банд викрадали з-під кордону з РФ, їх нерідко і обколювали і обездвиживали, тому що інакше не вивезти . Так, доводилося і стріляти на поразку при підозрілих діях – бо ворог був озброєний, і намагався розв’язати війну по всій Україні. Тому що в умовах бойових дій, які вже почалися, процесуальні тонкощі вже нічого не значили. Підтримувати Росію в ході війни може тільки ворог – і немає часу з’ясовувати, як і з ким він проводить час, допомагає ворогові зараз. або просто готовий допомагати. Таких людей під час активних бойових дій, зрозуміло, доводилося затримувати. і на якийсь час ізолювати від можливих зв’язків з противником. Тут не до тонкощів, зрадника в своєму тилу залишати не можна.
У відповідь на російський терор, у відповідь на вбивства мирних жителів, вибухи цивільних об’єктів і передачу розвідданих російським агресорам, в державі знайшлися люди, які почали давати відсіч. Це були люди, які в умов не оголошеної війни діяли іноді всупереч закону – але згідно з логікою війни.
Якби війну оголосили, то всі, хто вивішував в українських містах російські прапори, все. хто по телефону повідомляв ворогам дані про пересування українських військ, все, хто агітував за ворога – це вони стали б поза законом. І по відношенню до них суд виправдав би будь-які заходи. Але війну не оголосили – і тому ті, хто її вів на фронті таємної боротьби, виявилися в своїй країні поза законом.
Це дуже несправедливо. Так, багато чого не вийшло, не змогли зробити, не зуміли. Але таємна війна на території України йде до цих пір масштабно, хоча суспільство не бачить досі її масштаби. Сподіваюся, що колись цю історію вдасться написати.
І тоді ті, хто поступав по відношенню до будь-якого проросійського виступу абсолютно нетерпимо, хто не маючи ніяких умов і бюджетів затримував і ізолював на час від можливих спільників всіх відкритих прихильників РФ, отримають законне виправдання своїм діям від Верховної Ради, отримають повагу народу, за те , що внесли величезний хоч і мало помітний внесок в захист нашої Батьківщини, і в боротьбу з російським тероризмом.
Мене дивує активність структур ООН, і ряду міжнародних організацій, які чомусь різко занепокоїлися правами людини в Україні і пошуком “таємних в’язниць” СБУ. Чомусь ці структури не настільки активні в вивченні діяльності російських спецслужб, які ведуть не оголошену війну в Україні. Ніби й не викрадають з території України заручників, як ніби не підривали у нас бомби на вулицях наших міст, як ніби не гинуть наші воїни на фронті, як ніби не керують цим російські спецслужби, як ніби спроби України оборонятися – це злочин. Як би хотілося дискредитувати Кремлю показати, що це Україна ні з того ні з сього зайнялася порушеннями прав людини, що порушують права людини обидві сторони, ну які тоді претензії до Путіна, якщо там все обопільно …
Але немає.
Немає ніяких спеціальних таємних в’язниць. Є таємна війна, розв’язана РФ проти України. І в цій війні кожен повинен нарешті визначитися, по яку він лінію фронту. Україна буде чинити опір усіма силами. І ніяких компромісів не буде “.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *