Ляшко про закриття громадського транспорту під час карантину: це прерогатива мерів міст

В умовах карантину вихідного дня питання припинення роботи громадського транспорту не розглядається, проте місцева влада може закрити деякі маршрути. Про це в інтерв’ю Українському радіо розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він уточнив, що йдеться про маршрути, які не є критичними для інфраструктури.

“Нині ми дивимося на те, що відбувається в європейських країнах, і транспорт і далі працюватиме. В умовах карантину вихідного дня таке питання не розглядається”, – зауважив санлікар.

Він зазначив, що забезпечення якісного та ефективного пересування громадян на громадському транспорті є суто прерогативою мерів міст.

“Саме органи місцевого самоврядування сьогодні мали переглянути маршрути, можливо, закрити маршрути, які не є критичними для інфраструктури міста”, – сказав Ляшко.

За його словами, транспорт, що звільнився, можна перерозподілити на напрямки, де в години пік відбувається велике скупчення людей. Так вийде забезпечити виконання вимоги Кабміну про перевезення пасажирів у межах посадкових місць.

Також Ляшко зазначив, що в разі порушення цієї вимоги в перевізників потрібно відбирати ліцензію.

Нагадаємо:

  • міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що карантин вихідного дня в Україні буде суворим.
  • За його словами, такий крок став вимушеним через стрімке поширення коронавірусу в Україні. Він покликаний запобігти виникненню ситуації, коли з напливом хворих не зможе справлятися медична система країни.
  • Ідею підтримав і президент України Володимир Зеленський. Глава держави зазначив, що тимчасовий карантинний режим у вихідні приблизно на кілька тижнів допоможе уникнути локдауну.
  • Кабінет міністрів України ухвалив рішення ввести карантин вихідного дня з 14 по 30 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *