Кулеба про те, чому Путін погодився на зустріч в Парижі

Віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба розповів в ефірі “Свободи слова” на ICTV про те, що змусило президента Росії Володимира Путіна зголоситися на зустріч “нормандської четвірки” 9 грудня в Парижі.

 Дмитро Кулеба: “РФ намагалася уникнути зустрічі в нормандському форматі.  Водночас, хоча наші російські колеги весь час роблять задоволене обличчя і кажуть, що у них все чудово, насправді у них не все чудово. Відчувається і санкційний тиск, і падає рейтинг президента Путіна всередині країни. І все це спонукає їх на те, щоб іти на певні компроміси й поступки.

Також є важливим чинником ті юридичні процеси, які відбуваються у міжнародних юрисдикціях.

І давайте не забувати про кораблі, які Росія нам повернула в розтрощеному вигляді, але повернула.

Тому мотивація є і тепер все залежить від мистецтва дипломатії і політиків, які зберуться на нормандському саміті”.

Нагадаємо:

  • Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов‘язав Росію негайно повернути під контроль України “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу”  та 24 членів їхніх екіпажів.
  • 7 вересня 2019 року моряків обміняли і повернули в Україну. 18 листопада Москва повернула Києву захоплені біля Керченської протоки українські кораблі.
  • Втім, як заявила заступниця глави МЗС Лана Зеркаль, Україна судитиметься з РФ попри повернення кораблів.
  • 14 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив проєкт резолюції про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації.
  • У резолюції є застереження про те, що отримання території або іншої переваги внаслідок агресії не може і не буде вважатися законним.
  • Резолюція вимагає від РФ припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму шляхом переселення туди свого населення і примусового виселення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *