Кучма озвучив подальшу долю Донбасу

У світової спільноти є можливість, в першу чергу у США, виконати Будапештський протокол, щоб Україна стала суверенною державою. Механізми у них є, але треба ще мати бажання.

Про це на міжнародному форумі «Світанок Європи: історична закономірність цивілізаційного вибору» заявив другий президент незалежної України, представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма, – повідомляє grushevskogo5.

За його словами, Росія хоче мати ще один заморожений конфлікт на території України. Але страшніший, ніж придністровський. Тому що у Росії там немає кордону, а на Донбасі є.

«Ви ж прекрасно розумієте, коли пані Меркель щось намагається кардинальне зробити, там за руку все її хапають… В тому числі пан Шредер (екс-канцлер Німеччини). Знаєте, де працює Шредер? Знаєте, скільки він на рік отримує? Або десятки найбільших німецьких фірм, які працюють на російському ринку. Що для них Україна? Я приведу приклад Будапештського меморандуму. Країни ядерного клубу підписали нам гарантію суверенітету і незалежності України. Підписав президент Америки, прем’єр Британії, президент Росії, президент Франції, п резидент Китаю. Що нам ще більше треба? Там чорним по білому записано все, що нам необхідно. І що? Я ще раз хочу підкреслити, що не від складу учасників якийсь контактної групи проблеми створюються. Ось сьогодні хтось посилався на Радбез ООН. Ну і що? Всі члени Радбезу ООН піднімали руку за Україну, а один піднімав проти. Сьогодні система гарантій не працює, ось що найголовніше», – заявив Леонід Кучма.

За його словами, на засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську Україна пропонує по «нормандському» і «мінському» протоколах виконати перші пункти: оголосити режим тиші, вивести війська іноземні, тобто російські, які там є, вивести всі види важкого озброєння, обміняти полонених всіх на всіх.

«Вони (Росія) Кажуть: ні, це все другорядне, ось давайте проведемо вибори, оберемо» влада «, а потім все інше будемо робити. Скажіть, можна практично на окупованій території провести вибори, коли там знаходиться 40-тисячне як мінімум угруповання незаконних формувань? Коли там знаходиться кількість важких озброєнь більше, ніж у нашій армії? Коли там постійно йдуть склади, «гуманітарні вантажі» російського озброєння, поза магазинами ж вони його купують», – вважає президент.