Кошти в країні є, але корупція не дозволяє підняти рівень життя – політолог
Андрій Парубій як Глава ВРУ вдало уникав відповідальності за голосування щодо законопроекту пенсійної реформи, яке має відбутись цього тижня. Якщо рішення не ухвалять, він просто скаже, що у нардепів не було на це політичної волі – щоб таким чином не брати провину на себе. Так вважає директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.
«Насправді Верховна Рада – це такий «хитросплетений клуб», де ніхто не хоче на себе брати кінцеву відповідальність за провалені рішення. Тут згадується приказка, що міста беруть генерали, а здають солдати. Приблизно така ж ситуація і у нашому парламенті. Коли ухвалюють закони, там є багато імен, які до цього приклали руку, а коли їх провалюють, то винна вся Рада», – підкреслив політолог в ефірі ZIK.
Він переконаний – парламентарі усе ж таки зосередяться на питаннях, які вносили до порядку денного, оскільки це важливі фінансові рішення, і самі депутати б дуже хотіли, щоб, наприклад, зросли мінімальні пенсії.
«Хтось із нардепів сказав, що нікуди не годиться пенсія у 50 євро. В Україні є багато пенсіонерів, які отримують мізерні пенсії, і я думаю, що немає нічого поганого, якщо їх піднімуть», – висловив думку Давидюк.
Проте, додав він, аби уникнути економічного дисбалансу, потрібно боротись з корупцією.
«Якщо ми поборемо корупцію на митниці, то мінімальні пенсії можна піднімати не до двох тисяч гривень, а до шести. Якщо побороти корупцію в «Укравтодорі» – можна піднімати вже і пенсії, і зарплати. В Україні є надзвичайно великі грошові запаси, але потрібно побороти корупцію. Наприклад, митниця у нас 25 років «процвітає», а наші митники живуть не гірше, ніж депутати, а деякі – навіть краще».