Комуналка в Вашингтоні дешевша, ніж в Києві – Устенко
Вартість утримання приватного дому у Вашингтоні буде набагато нижче, ніж в Україні навіть в найхолодніший місяць, розповів виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.
Вартість комунальних платежів в структурі американської сім’ї з середнім доходом набагато нижче, ніж в Україні, як і номінальна вартість таких послуг, повідомив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. «Вчора зустрічався зі своїм старим другом, який живе у Вашингтоні. У нього будинок площею 250 кв. м. У найхолодніший місяць – наприклад, в минулому грудні, він витратив на опалення і підігрів гарячої води $ 140. На гарячу воду пішло $ 25 з цієї суми. Таким чином, вартість опалення 1 кв. м його житла склала 12,5 грн. Це в 2,6 рази менше, ніж той тариф, який застосовується в Україні», – розповів Устенко, передає«Главком».
Середній місячний дохід американської сім’ї, який збирається збільшити президент Трамп, зараз становить $ 4,5 тис, додав економіст.
«Таким чином, частка платежу на опалення в середній американській сім’ї в найхолодніший місяць становить 2,5%. У перерахунку на українські реалії, де середня місячна заробітна плата 5,4 тис. Грн і за умови, що двоє дорослих працюють, місячний платіж за опалення повинен складати 270 грн. Ось така нехитра математика, пані та панове!»- Навів цифри Устенко. За словами експерта, ніщо не має значення і ніяку економічну політику не можна виправдати, якщо населення країни продовжує жити погано.
«За своєю природою реформи покликані поліпшити життя звичайної людини. Не можна просто підняти тарифи і не забезпечувати при цьому стрімке економічне зростання. Не можна забезпечити це зростання намагаючись «підсадити» понад 40% домогосподарств на «голку» субсидій, зробивши ще більш залежними від держави, а значить, і посилюючи роль цієї самої держави. Зростання добробуту населення через економічне зростання, отриманий за рахунок активних структурних реформ, – ось логіка процесу. Вмовляння і заклики – це від «лукавого», – заявив Устенко. Аналітик резюмував: «Висновок банальний – без високошвидкісного економічного зростання доходи населення не збільшаться, а значить, кількість субсідіантов, що залежать від держави, й надалі залишатиметься величезним. Не про тарифи мова, а про доходи громадян». З 1 лютого в Україні діють нові розцінки на електрику.
Національна комісія з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКУ) підвищила роздрібні тарифи на електричну енергію для промислових підприємств з 1 лютого. Рішення було прийнято на засіданні НКРЕКУ 23 січня. За даними ряду ділових видань, Нацкомісія провела презентацію тарифів на воду. Вже через кілька місяців громадянам України можуть прийти платіжки з новими тарифами. Постачальники вже зробили підрахунки, наскільки їм доведеться підвищити тарифи при обліку збільшення в кілька разів мінімальної заробітної плати і подорожчання електроенергії.