“Ключ на Банковій”: військовий експерт пояснив, що потрібно для отримання від НАТО нової техніки

Щоб отримати нову військову техніку, потрібна політична воля Києва, вважає експерт.
У НАТО зацікавлені в постачанні Україні різних видів озброєння, однак усе впирається у відсутність політичної волі Києва. Таку думку виданню “Гордон” висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов, коментуючи заклик американських конгресменів передати Україні нову військову техніку.

“Усю каденцію [президента України Петра] Порошенка США намагалися йому довести, що потрібно займатися концепцією безпеки, переозброювати армію, переходити на стандарти НАТО. Ми сильно залежимо від російського комплектування, тому американські конгресмени і закликають передати Україні нову військову техніку. До того ж для США важливо контролювати транспортний коридор Європа – Азія, і Україна тут – головна країна. Якщо ми будемо партнером НАТО, то отримаємо американські, канадські чи французькі літаки. Те саме стосується натовських танків. Інакше кажучи, у НАТО дуже зацікавлені у переданні будь-яких видів озброєння. Нам треба лише повернутися до них обличчям, зробити спільну державну програму переозброєння армії. Про яке озброєння може йтися? Якщо нова техніка, то це будуть бронемашини й танки. Якщо вживана, то, найімовірніше, кораблі та літаки. Тобто вони готові зробити все, щоб наша армія була здатна протистояти російській”, – підкреслив Жданов.

За його словами, українські військові на Донбасі змушені користуватися застарілою технікою радянських часів.

“Щоб ми отримали нову військову техніку зі США, потрібна політична воля Києва. Ключ до вирішення наших проблем в оборонній сфері завжди лежав на Банковій. Американці пропонували нам дуже багато різного озброєння та військової техніки, але Петро Олексійович і його команда не поспішали їх приймати. Наприклад, у Балтіморі вже майже рік стоїть під українським прапором два військові катери, передані нам США. Їх так і не перегнали. Зате тут ми лякаємо росіян річковими катерами “Гюрза-М” із “Кузні на Рибальському”. Крім парадного розрахунку, який щороку по Хрещатику катається, у військах не було надходження нових або модернізованих зразків озброєння. На параді в Києві в нас усе гарно, а як приїжджаєш на передову – там стара радянська техніка в роздовбаному стані”, – сказав Жданов.

Конгресмен від Республіканської партії Майкл Маккол разом із конгресменами Адамом Кінзінгером, Браяном Фітцпатріком і Грегорі Пенсом у листі раднику з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джону Болтону зазначили, що Сполучені Штати мають робити більше для підтримки України в її протистоянні з Росією; зокрема, Вашингтон має передати Києву нову військову техніку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *