Кладовища в Переяславі на період карантину закриють

Сьогодні на позачерговому засіданні виконкому міської ради розглядалося питання “Про запровадження додаткових обмежувальних заходів на території міста Переяслава щодо запобігання гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Члени виконкому підтримали рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про те, що на період карантину всі кладовища в місті будуть закриті. Це означає, що  День особливого поминання покійних – Радуниця, або Гробки, – цього року через карантин не відбудуться у звичні дні. Зазвичай Радуниця випадає на 9-й день після Великодня (2020 року це вівторок 28 квітня). На Гробки у православних вірян прийнято відвідувати кладовища, щоб принести радісну звістку померлим про Воскресіння Христа.

До речі, напередодні предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в Twitter написав:”Після свята Воскресіння Христового ми поминаємо наших спочилих ближніх, що відійшли у вічність. Цьогоріч, у зв’язку із карантином, ми молимося за них із домівки, а не біля могил, як зазвичай. А звершення молитов на кладовищах переносяться на Троїцьку поминальну суботу.”.

Отож вчинення заупокійних молитов на кладовищах переносяться на Троїцьку поминальну суботу, яка в 2020 році випадає на 6 червня.

Що потрібно робити на Радуницю 28 квітня 2020 року

В умовах карантину, введеного через пандемію коронавірусу, вірянам рекомендовано утриматися від відвідування храмів та інших громадських місць.

Тому в Православній церкві України закликали на Радуницю 28 квітня помолитися вдома за померлих рідних і подати онлайн-записки за упокій (на сторінці ПЦУ в Facebook буде повідомлено про таку можливість).