Росія хоче направити гуманітарку в Києво-Печерську лавру

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова звернулася до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової з проханням про сприяння в доставці гуманітарної допомоги в Києво-Печерську лавру. Відповідний лист з’явився в розпорядженні ЗМІ. У ньому вказується, що місія російських віруючих “носить виключно гуманітарний характер”.

Москалькова повідомила, що дізнавшись про тяжке становище мешканців Лаври, “миряни двох держав списалися по інтернету і домовилися про можливу підтримку”.

Російський омбудсмен зазначила в листі, що зібрано більше двох тонн лікарських препаратів, дезинфікуючих засобів, масок, рукавичок та інших засобів, необхідних у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Однак для доставки життєво необхідного вантажу потрібен спеціальний дозвіл від Міністерства соціальної політики України, на адресу якого були направлені звернення, але відповіді так і не отримано.

“Прошу Вас, шановна Людмила Леонтіївна, надати допомогу в отриманні відповідного дозволу на ввезення ліків та іншої допомоги для мешканців Свято-Успенської Києво-Печерської лаври”, – йдеться в листі.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денисова підтвердила отримання звернення Москалькової і повідомила, що ці питання треба адресувати до Мінсоцполітики.

“Ініціатор звернення, який хоче передати вантаж, повинен звернутися до Міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення і ввезення вантажу в якості гуманітарної допомоги”, – підкреслила омбудсмен. Денисова додала, що не вирішує таких питань, а тільки контролює дотримання прав, повідомляє ВВС News Україна.

Як повідомляли ЗМІ, у Києво-Печерській лаврі відбувся спалах коронавіруса. З 13 квітня Лавра знаходиться на повному карантині. За останніми даними, хворих близько 150 чоловік, є померлі.

За останніми даними, хворих близько 150 осіб, є померлі.