На Київщині запустять виробництво засобів дезінфекції та одноразових масок

В рамках боротьби з захворюваністю коронавірусом Київська область налагоджує локальне виробництво засобів дезінфекції та одноразових масок. Так, маски готуються шити на базі Богуславського і Васильківського ПТУ, в Білій Церкві в найближчі дні буде відкритий випуск дезінфекційного концентрату об’ємом 300 тонн на місяць. Про це стало відомо із онлайн-брифінгу в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна, присвяченого боротьбі з коронавірусом на Київщині.

За словами Володіна, Київщина шукає всі можливі варіанти налагодження місцевого виробництва засобів дезінфекції. Зараз ці кошти є дефіцитним товаром, і відповідно, ціни на них також виросли.

“Ми домовилися і підписали відповідний протокол з ТОВ” Белоцерківвода” про закупівлю 300 тонн на місяць дезинфікуючого концентрату. За попередніми розрахунками, цього обсягу для області має вистачити на період карантину”, – розповів губернатор.

Також він зазначив, що відбулася зустріч і з потенційними виробниками дезинфікуючого розчину на основі хлору. Так, на даний момент обговорюється питання виробництва такого дезинфектанта на основі 11 установок великої потужності.

Крім того, на базі навчальних професійно-технічних закладів запускається пошиття одноразових масок з марлі та спанбонду. Виробництво планується запустити в Богуславі і Василькові вже в ці вихідні.

“Кінцеві терміни – це ранок неділі, коли це виробництво має бути запущено. Відповідно, в першу чергу, ця продукція піде на забезпечення тих служб, які зобов’язані чергувати і продовжувати працювати. У той же час, цього виробництва, як ми зараз оцінюємо, буде досить і для забезпечення потреб населення області “, – резюмував він.

Нагадаємо, станом на 3 квітня в Київській області зафіксовано 70 випадків захворювання COVID-19 – за три дні захворіло ще 13 осіб, серед яких є діти. Померли четверо. За кількістю зафіксованих випадків Обухівщина і Києво-Святошинський район досі на першому місці.

В адміністрації передумали відкривати деякі продуктові ринки області, щоб не допустити більшого поширення інфекції. Крім того, для тимчасової обсервації осіб, які прибули з-за кордону, КОДА передбачила і затвердила шість об’єктів на 860 місць.