Хакери викрали персональні дані учасників АТО. Кіберполіція встановила комп’ютер та його власника

Хакери викрали персональні дані учасників АТО, зламавши комп’ютер підрозділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції.

«Ми встановили комп’ютер, зламавши який, хакери отримали доступ до всієї інформації, що була розміщена не тільки на даному пристрої, а й в усій локальній мережі підрозділу. Нині ми проводимо ретельний огляд ураженої техніки», – заявив начальник департаменту Кіберполіції Сергій Демедюк.

Зазначається, кіберполіція визначає шляхи ураження комп’ютера вірусом та встановлює причетних до хакерства.

Окрім того повідомляється, що про витік даних стало відомо, коли користувач соцмережі Twitter під вигаданим ім’ям пропонував завантажити архіви з персональною інформацією учасників АТО. Він стверджував, що дані про вояків були вкрадені на одному з серверів МВС, однак, як стверджують у поліції, вони не знайшли підтвердження інформації щодо зламу серверів МВС України.

Хакери викрали персональні дані учасників АТО. Кіберполіція встановила комп'ютер та його власника

Користувач Twitter із вигаданим ім’ям пропонував дані про учасників операції на Сході

Водночас не повідомляється, які саме дані про учасників АТО були викрадені через отримання доступу до комп’ютера працівника Державної служби України у справах ветеранів та мережі.

Кіберполіція встановила комп’ютер та його власника, з якого були викрадені персональні дані учасників АТО. Про це заявив керівник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк, повідомили у прес-службі МВС. 

 “Працівники кіберполіції оперативно встановили комп’ютер, за допомогою якого хакери отримали доступ до персональних даних учасників АТО, а також його власника. Розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 КК України”, – зазначили у відомстві.

Також у МВС зазначили, що інформація щодо зламу серверів МВС, звідки і була викрадена ця інформація, не відповідає дійсності.