Працівників української оборонки масово відправляють у відпустки

В Україні фахівці оборонної промисловості вимушені йти у відпустку за власний рахунок через брак фінансування заводів. Про це йдеться на офіційному ресурсі державного концерну “Укроборонпром”.

Зокрема, припинила працювати більша частина співробітників бронетанкового заводу у Львові. Скоротили забезпечення також на виготовлення техніки, яка необхідна українській армії – бронемашини “Дозор-Б” і танки “Оплот”.

У концерні пояснюють, що такі заходи спрямовані на заощадження ресурсів, котрих у бюджеті значно менше, ніж витрат. Відзначається, що держава може фінансувати тільки мінімальні замовлення, тому значних інвестицій у розвиток технологій очікувати не варто.

У державному концерні «Укроборонпром» заявляють, що українські військові не отримують сучасні танки «Оплот», бронемашини «Дозор-Б» та іншу новітню техніку через недофінансування.

«Станом на сьогодні можливості «Укрборонпрому» в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України. Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше ДОЗ у кілька разів менше за обсяг коштів, передбачений програмою розвитку ОПК України. Говорячи простою мовою, держава здатна закривати лише мінімальні потреби, без інвестицій у виробництво, без інвестицій у технології», – стверджують в концерні.

При цьому в «Укроборонпромі» заявляють, що роблять все можливе для мінімізації шкоди від браку бюджетних коштів.

«Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без державної допомоги вийшли на розробку та виробництво таких новинок, як «Дозор», «Фантом», «Горлиця». Навіть проект з виробництва М-16 в Україні – це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу та експертизу наших працівників», – наголосили в держконцерні.

Державний концерн «Укроборонпром» об’єднує більше ніж 100 підприємств-учасників у 5 основних сферах оборонної промисловості. Зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях.

“Укроборонпром” покладає надії на збільшення обсягів експорту, що дозволить регулярно сплачувати всім працівникам зарплату у повному розмірі і відмовитися від вимушених відпусток. За рахунок цього також можна підвищити рівень виробництва та закупити нове обладнання.

Нагадаємо, раніше портал “Знай.ua” повідомляв, що близько двох десятків гелікоптерів протягом минулого року повністю відремонтували у концерні “Укроборонпром”. За словами представників компанії, технологічні характеристики цих моделей значно відрізняються від попередніх зразків. Зокрема, підвищено потужність двигунів , а також осучаснено електроніку та модернізовано більшість видів озброєння.