Слідчий комітет Росії порушив справу щодо депутата Парасюка. Він про це нічого не знає

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу щодо народного депутата України Володимира Парасюка.

Як повідомляє прес-служба відомства, справу порушили за статтею «залучення осіб до скоєння нападу на установи, які користуються міжнародним захистом».

За версією російських слідчих, Парасюк причетний до нападу в 2016 році на Генеральне консульство Росії в місті Львові та наруги над російським прапором.

«Слідчі отримані достатні докази, що свідчать про те, що Парасюк 9 березня 2016 року схиляв присутніх біля Генерального консульства людей до скоєння нападу на російське диппредставництво», – заявляють російські силовики.

9 березня 2016 року у день, коли на той час ув’язнена у російській в’язниці Надія Савченко виголошувала заключне слово у російському суді, українці збиралися на центральних площах міст, пікетували російські дипломатичні установи. У Києві посольство Росії закидали яйцями, а у Львові на території консульства з флагштока зірвали і спалили російський прапор.

Слідком Росії не повідомив народного депутата Володимира Парасюка про відкриття проти нього кримінальної справи у звинувачення в нападі на генконсульство РФ у 2016 році і наругою над прапором. Про це парламентар розповів в інтерв’ю «Главкому». «Мене особисто не повідомили про відкриття цієї справи – вранці дізнався з новин. Вони можуть відкривати там що хочуть, я і так нев’їздний в Росію, я туди і не збираюсь», – зазначив він.

Парасюк уточнив – це не перша справа, відкрита проти нього російськими правоохоронцями. «Вони з 2014 року відкривали кримінальні справи проти мене, проти хлопців з «Дніпра-1». Точно знаю, що порушували за мою участь у добровольчому батальйоні, на якій вона стадії, хто її відкрив – я не знаю. Наші списки хтось злив, і проти всіх відкрили справи. Кажуть, є ще одна справа – коли російські війська окупували Крим, ми туди їздили – вони вважають, що це незаконне порушення кордонів чужої країни», – сказав він.