І ХТО ЗАХОЧЕ ТЕПЕР БУДУВАТИСЯ ПІД ТЕС. МОЖЕ МЕР?

Як повідомила прес-служба прокуратури Київської області, за позовом прокуратури до комунальної власності міста Переяслава-Хмельницького повернуто незаконно вилучені землі.

Бориспільською місцевою прокуратурою виявлено порушення інтересів громади міста м. Переяслав-Хмельницький.

Йдеться про виявлений факт незаконної приватизації фізичною особою земельної ділянки площею майже 1,5 га в межах міста Переяслав-Хмельницький, як землі для ведення особистого селянського господарства.

Тим самим було порушено право територіальної громади міста на використання земель комунальної форми власності для забезпечення потребами у здійсненні комплексної забудови та будівництва житла.

Реагуючи на виявлені порушення, Переяслав-Хмельницьким відділом місцевої прокуратури було подано позовну заяву. За результатами її розгляду міськрайонним судом позовні вимоги прокуратури задоволено та витребувано з чужого незаконного володіння до комунальної власності вказану земельну ділянку.

***

До речі, ми в газеті писали про розглядад справи щодо оспорювання безкоштовної приватизації земельної ділянки площею 1,3557 га (кадастровий номер 3223387200:08:022:0027), яка знаходиться на території нашого міста впродовж вулиці Героїв Дніпра (через дорогу від “шанхаю”). Позивачем в інтересах держави в особі Переяслав-Хм. міської ради у цій справі виступала Бориспільська місцева прокуратура, а відповідачами — Головне управління Держгеокадастру у Київській області та Товстенко Р.В. Предмет спору — визнання недійсним наказу ГУ Держземагенства, датованого вереснем 2013-го р. та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, а саме — у фізичної особи, яка її безкоштовно приватизувала для ведення особистого селянського господарства, на користь територіальної громади міста.

Як з’ясувалося тоді на одному із судових засідань, міська рада двічі відмовила прокуратурі самостійно подавати позов до суду у цій справі. Причина — буцімто немає коштів у бюджеті. Чи можна цю причину назвати серйозною? Навряд, адже мова йшла навіть не про одну (хоч суд поки що лише по одній), а про п’ять приватизованих в такий спосіб фізичними особами немалих за площею земельних ділянок у нашому місті.

Для того, щоб жителі Переяслава мали змогу бути поінформованими про те, що відбувається із майном громади, я б порадила наступне: вимагати від виконкому міської ради щоп’ятниці розміщувати на своєму сайті інформацію про всі судові справи (разом із розкладом на наступний тиждень), які розглядалися та у яких позивачем, відповідачем чи третьою стороною виступала чи виступатиме міська рада. Відмовки про те, що цю інформацію можна черпати самостійно на сайті «Судова влада», не приймати. Далеко не кожному переяславцю це під силу, а відкритість чиновників перед своєю громадою має бути повною і безвідмовною. Крім того, треба вимагати щоквартального звіту юридичного відділу про перебіг всіх судових справ на сесіях міської ради з оприлюдненням цієї ж інформації на сайті.

***

Сьогодні треба подякувати прокурорам, що взялися за цю справу й без наших чиновників. А чому ж, запитаєте, відмовлялася міська рада, маючи у своєму розпорядженні цілий юридичний відділ? Можливо тому, що йдеться про земличку, яка знаходиться на полі поблизу ТЕС? Чи багато сьогодні знайдеться переяславців, які погодяться витрачати немалі гроші й будуватися за кількасот метрів від цього “чуда технічної мислі”? Та навряд чи хто й з керівництва підприємства та наших чиновників на чолі з мером, забажали б жити під “нешкідливою” трубою на “розі вітрів”.

До речі, за розробку детального плану цієї території вже було сплачено у 2017 р. більше 70 тисяч грошей платників податків. Та й земля ця вже наділена людям. Чи не стане це тепер приводом для позовів до тієї ж міськради, яка не попередила їх про таке сусідство?

І ХТО ЗАХОЧЕ ТЕПЕР БУДУВАТИСЯ ПІД ТЕС. МОЖЕ МЕР?