ХАКЕРИ ВКРАЛИ В УКРАЇНСЬКОМУ БАНКУ МІЛЬЙОН ДОЛАРІВ І ПЕРЕВЕЛИ ЇХ У КИТАЙ

Фінустанова із запізненням звернулася із заявою до поліції.

За вірусами BadRabbit та NotPetya, що атакували Україну, стоїть одна група хакерів – експерти
Хакерська група вкрала в українському банку “Кредит Дніпро” майже мільйон доларів і перевела їх у Китай.

Про це повідомляє FinClub з посиланням на ухвалу Печерського районного суду Києва, опубліковану 6 листопада.

Хакерська атака сталася ще півтора роки тому – у квітні 2016. Зловмисники за допомогою шкідливого програмного забезпечення в інформаційній системі банку створили несанкціонований переказ $ 950,8 тис на рахунок компанії в китайському банку. Після цього члени злочинного угруповання зняли всі гроші через банкомати у Китаї.

Організаторами хакерської групи є громадяни Росії та України. У пособництві підозрюють громадян України, Росії, Вірменії та Азербайджану.

Зазначається, що “Банк Кредит Дніпро” із запізненням звернувся до поліції із заявою про викрадення грошей. Злочин було скоєно в квітні 2016 року, а досудове розслідування почалося тільки 16 червня 2017.

Раніше повідомлялося, що російські хакери з групи Fancy Bear (“Фантастичний Ведмідь”) намагалися зламати електронну поштову скриньку не тільки кандидата в президенти США Гілларі Клінтон, а і пошти українських і російських опозиційних політиків. У планах “кіберведмедів” були 545 акаунтів українців. Серед них – президент Петро Порошенко, його син і нардеп Олексій Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, нардеп Сергій Лещенко, нинішні і колишні міністри.