ГУ ДФС у Київській області інформує

З початку року на сервіс «Пульс» по органах ДФС Київської області надійшло 385 звернень

Протягом січня-червня по ГУ ДФС у Київській області надійшло 349 звернень.
Найчастіше у заявників виникали питання, пов’язані: з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних – 101 (26,2%); з недоліками у роботі органів ДФС – 44(11,4%); з проблемами при реєстрації податкових накладних та невідповідності даних Витягу (система електронного адміністрування податку на додану вартість) – 22 (5,7%).
Також отримано 10 звернень (2,6%), тематика яких пов’язана з корупційними діями працівників органів ДФС.
В І півріччі по Київській митниці ДФС на сервіс «Пульс» надійшло 36 звернень громадян. Основне питання звернень – затримка митного оформлення 17 (47,2%) звернень.
Всі звернення розглядаються своєчасно, а у випадках, якщо вирішення питання заявника суперечить нормам чинного законодавства, надається обґрунтоване роз’яснення з посиланням на норми законодавчих актів.

Органи ГУ ДФС у Київській області з початку року отримали 210 запитів на публічну інформацію

Серед запитувачів 103 – юридичні особи, 101 громадянин та 6 запитів від інших органів виконавчої влади як розпоряднику інформації.
Відповіді на запити надані у встановлені законодавством  терміни.
Найбільшу зацікавленість викликала інформація про стан розрахунків з бюджетом, наявність чи відсутність заборгованості по платежам, матеріали документальних перевірок.
По 17 запитам на інформацію органами ДФС Київської області відмовлено у наданні інформації. Основна причина відмови – порушення вимог пункту 2 статті 10 Закону України “Про доступ до публічної інформації” у частині надання розпорядником інформації на вимогу осіб, яких вона стосується. У цих випадках запитувана інформація про особу не стосувалася запитувача (реєстраційні данні платників податків, результати діяльності підприємств).
Отримати публічну податкову інформацію може кожен бажаючий, надіславши листа-запита за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а (на конверті вказувати «Публічна інформація»); або на електронну адресу: [email protected]; факс: (044) 246-23-40 чи зателефонувавши на номер (044) 200-37-31 в робочий час: з понеділка по четвер з 09-00 до 13-00 год.; 13-45 до 18-00 год. (у п’ятницю – до 16-45 год.).

Жителі Київщини з початку року вже сплатили 700 тис. грн. податку на нерухомість

У поточному році мешканцям Київської області фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості надіслано близько 21 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 8 млн. гривень.
Найбільші суми нарахувань податку на нерухоме майно обліковуються по Києво – Святошинській ОДПІ – 2,8 млн. гривень.
Нагадуємо, що податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.
У 2016 році податок на нерухомість фізичними особами – платниками сплачується за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.
Так, податок нараховувався на загальну площу об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, – на житлову та 1% – нежитлову нерухомість.
При цьому, нормами Податкового кодексу України встановлено пільгові розміри площі майна, на які не застосовувалася ставка податку:
– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
– для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – 180 кв. метрів.
Проте, слід зауважити, що у 2015 році місцевим радам надавалось право збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшувалась база оподаткування, тобто вищезазначені пільгові розміри могли сягати більших показників в залежності від місць розташування об’єктів нерухомості та відповідно, прийнятих місцевими радами рішень.
Наголошуємо, що у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами.

ГУ ДФС у Київській області