Гройсман: Я не боюся відставки, тиснути на мене не вийде

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що не боїться відставки і готовий прозвітувати про роботу Кабміну перед парламентом у будь-який момент. Про це він сказав в ефірі “Свободи слова” на телеканалі ICTV, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Якщо хтось хоче використовувати звіт уряду, який ми подали 15 лютого, проти нас, то він не повинен ховатися за маскою якогось там комбінатора, а вийти і сказати, що я, такий-то, вважаю, що ви повинні підняти питання про відставку уряду, якщо такий у когось є.

Будь ласка, я готовий сьогодні відповісти і на це”, – підкреслив прем’єр.

 Гройсман зазначив, що депутати з “Народного фронту” і БПП заявили, що позиції про відставку уряду у них сьогодні немає.

“Якщо у когось є, то виходьте і заявляйте – я буду готовий дати відповідь. І нехай мене всі почують: якщо хтось вважає, що такими методами на мене можна тиснути, то такі люди сильно помиляються. Я не боюся втратити свою посаду. Я ніколи не можу втратити свою честь”, – наголосив він.

“Затримку зі звітом уряду Гройсман назвав “технічним питанням”, і сказав, що перенесення виступу в парламенті обумовлено відсутністю депутатів із декількох комітетів.

“І це не має значення, тому що я готовий звітувати завжди. Кожен квартал я в прямому ефірі звітую перед українському суспільством, зустрічаюся з експертами, які ставлять питання і дають свої поради. Я щотижня перебуваю в парламенті і відповідаю на питання депутатів”, – додав політик.

Парламентський комітет з питань економічної політики, який мав розглянути звіт уряду у середу, 18 квітня, переніс своє засідання на два місяці.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд закликатиме Верховну Раду ухвалити трирічну бюджетну резолюцію, яка дасть можливість краще планувати розвиток країни.

Гройсман нагадав, що декілька місяців тому уряд запропонував проект закону, який дозволяв би Кабміну подавати бюджетну резолюцію першого червня або липня для подальшого ухвалення на три роки.

“Це означає, що вся країна буде вже більш стабільно дивитись у майбутнє на три роки. Щоб ми розуміли, які будуть макроекономічні показники, що ми плануємо по росту економіки і так далі”, – підкреслив прем’єр.

 “Усе йшло нормально, але парламент не прийняв це рішення. Зараз ми будемо звертатися до Верховної Ради, щоб ухвалити трирічну бюджетну резолюцію”, – додав він.

Якщо ж цього не відбудеться, то уряд подасть на схвалення однорічну резолюцію.

20 березня Верховна Рада відмовилася ввести середньострокове бюджетне планування.

Основною зміною до Бюджетного кодексу пропонувалася модель середньострокового бюджетного планування, ключовим елементом якої є трирічна бюджетна декларація як інструмент сполучення стратегічних пріоритетів держави з можливостями бюджету.

Пропонувалося, що бюджетна декларація міститиме, зокрема, максимальне значення видатків для головних розпорядників, у межах яких вони мають планувати свою діяльність.

Як повідомлялося, 1 грудня 2017 року Кабінет міністрів затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2017-2019 роки.

Основними цілями стратегії є фінансування держбюджету з мінімально можливою вартістю обслуговування держборгу з урахуванням ризиків, забезпечення ефективного функціонування внутрішнього ринку державних цінних паперів і розширення доступу до міжнародного ринку капіталу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *