Гройсман розповів, за якої умови тарифи на газ будуть знижені 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман допускає коригування тарифів у бік зниження в разі, якщо закупівельна ціна імпортного газу для України буде знижуватися. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

«Ми встановили граничну ціну на газ, вище бути не може, а якщо буде ціна на газ (при покупці – ред.) нижче, то встановлена (урядом – ред.) ціна теж буде відкоригована», – сказав Гройсман. Він нагадав, що на поточний момент ціна на газ для всіх споживачів складає 6800 грн замість 7200 грн, і ця ціна не буде підвищуватися з початком опалювального сезону. «Повірте, ніякого Армагедону НЕ буде (з настанням опалювального періоду – ред.)», – підкреслив Гройсман.

Нагадаємо, 27 квітня Кабінет міністрів України, як і планував, встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6 879 грн за тис. Куб. м. Як тоді зазначив глава уряду Гройсман, встановлення єдиної ціни на газ відчують тільки ті, хто наживався на різниці в цінах. При цьому він нагадав, що загальний обсяг коштів, витрачених на компенсацію різниці між ринковою ціною на газ і ціною його фактичної реалізації, вже досяг близько 50 млрд дол.

Одночасно Кабінет міністрів додатково виділив 5,3 млрд грн на субсидії в поточному році, щоб покрити подорожчання газу для одержувачів субсидій в зв’язку з встановленням єдиної ціни. Таким чином, на субсидії в 2016 році буде виділено в загальній складності понад 40 млрд грн. Цієї суми, як відзначають в уряді, вистачить для того, щоб покрити витрати на газ малозабезпеченим громадянам.

Також НКРЕКУ, на тлі встановлення з 1 травня єдиної ціни на природний газ для населення в 6 879 грн / тис. куб. м, підвищила з 1 липня тарифи на централізоване теплопостачання та гарячу воду в Україні в середньому на 75-90%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *