ГПУ: Оновлення обласних прокуратур має закінчитись у травні

Як повідомив заступник генпрокурора, керівник САП у військовій сфері і оборонно-промисловому комплексі Віктор Чумак  в інтерв’ю “Радіо Свобода”, оновлення складу всіх обласних прокуратур України має закінчитись у травні.

Чумак: “Я думаю, що ми впораємося ( з перевіркою фаховості прокурорів -ред ) до кінця травня місяця.

Це будуть тільки обласні прокуратури. А є ще місцеві, які теж треба буде провести. А там найбільша кількість прокурорів… А там ще 5 тисяч”.

Чумак зазначив, що для перезавантаження прокуратури на всіх рівнях законодавством визначено строк 2 роки, однак керівництво ОГП сподівається, що організують все за коротші терміни.

Із 1339 прокурорів колишньої Генпрокуратури успішно пройшли атестацію і залишилися працювати у новоствореному Офісі генерального прокурора лише 629 осіб.

За словами Чумака, одним із елементів атестації були анонімні комп’ютерні тести.

Чумак: “Ніхто не сказав, що вони були незаконні. Ніхто не сказав, що вони були несправедливі. Ніхто не сказав, що хтось міг якось підглянути або щось там зробити так, що хтось когось підтягнув”.

 “Ніхто ніколи за 28 років у країні такого (атестації – ред.) не робив. Причому ніхто ж не каже, що ця атестація була необ’єктивною. Так, будуть позови до суду, будуть, напевне, різні судові рішення”.

Чумак додав, що іще одним елементом атестації були співбесіди, які проводили 6 кадрових комісій.

До складу комісій, за словами Чумака, входили заступники генпрокурора, представники громадськості, та представники, “делеговані міжнародними організаціями”.

Чумак: “Це (делеговані міжнародними організаціями представники – ред.) були особи, делеговані країнами-донорами, які допомагають у реформі прокуратури, а саме  – країнами Європи, а також США”, уточнив заступник генпрокурора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *