Через пташиний грип на Вінничині ліквідували 108 тисяч курей

Як повідомила Держпродспоживслужба у Вінницькій області, у Немирівському районі Вінницької області на двох підприємствах умертвили 108 тисяч голів птиці через пташиний грип.  “Піддано умертвлінню 108688 голів птиці, в тому числі: з ПП “Хутір” –  108144 голів; з ТОВ “Немирів-Поділля” – 544 голови.

24 січня завершено дезінфекцію одного приміщення, де утримувалась птиця, розпочато роботи з очистки та дезінфекції інших”.

 Щоб виявити поширення грипу на інші птахогосподарства Вінниччини, у  птахогосподарствах 32 населених пунктів області взяли зразки крові та клоакальні змиви. Випадків захворювання не виявили.

Нагадаємо:

  • 18 січня на підприємстві “Хутір” зафіксували загибель птиці від пташиного грипу.
  • Щоб локалізувати та ліквідувати спалах пташиного грипу, у Вінницьку область поїхала група експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
  • За попередніми даними ймовірною причиною занесення збуднику грипу в господарства були дикі та синантропні птахи.
  • У зв’язку з фіксацією пташиного грипу Європейська Комісія тимчасово призупинила ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці.