Гонтарєва: Банківська система України – одна з найкращих у світі, ми можемо нею пишатися

У Національному банку України після реформування всі рішення ухвалюють колегіально і дорадчо, розповіла голова регулятора Валерія Гонтаржва, яка у травні 2017 року заявила про відставку. Про це вона розповіла в інтерв’ю “Українським новинам”, яке опублікували 19 січня.

“Ось зараз, приміром, усе правління НБУ перебуває на комітеті фінансової стабільності. Якщо хтось думає, що сьогодні можна щось у Національному банку вирішити одноосібно, то це не так. Як важко мені було побудувати таку систему, я, напевно, розповім пізніше”, – сказала Гонтарєва.

Найскладнішим періодом для НБУ вона назвала початок вересня 2014 року,

“У нашої країни “відірвали руку” – Крим. Але крові було мало, і потім “відірвали ногу”. 15% ВВП, 30% валютної виручки. І ця країна, що стікає кров’ю, у повній паніці, потім Іловайськ… Це найскладніший час був. Цілком можливо, треба було ще більше із самого початку вводити обмежень і робити це сміливіше. Але я людина, яка прийшла з ринку і яка проповідувала вільний ринок. Мені рішення щодо обмежень дуже важко давалися”, – зізналася Гонтарєва.

За її словами, перший стрес-тест банківської системи, який проводили у 2014 році, “був дуже усіченим і не повною мірою розкрив усі проблеми”.

“Нова методологія і реформи 2015–2016 років дали нам змогу реально зробити очищення банківської системи, а банкам збільшити капітал на 291 млрд грн. Тепер банківська система України – одна з найкращих у світі, і ми можемо нею пишатися”, – резюмувала вона.

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва знаходиться в Києві і готова відзвітувати у Верховній Раді. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив НБУ, опублікувавши фото Гонтарєвої біля будівлі Нацбанку.

Гонтарєва: Банківська система України – одна з найкращих у світі, ми можемо нею пишатися

– Сьогодні (19 січня – ред.) вона чекала можливості виступити зі звітом у Верховній Раді України та відвідала НБУ, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Валерія Гонтарєва 10 квітня заявила, що з 10 травня йде у відставку з посади глави Нацбанку. Але її прохання не задовольнили – і вона вирішила піти в тривалу відпустку. З 8 серпня до 26 вересня Гонтарєва у відпустці за свій рахунок і за рахунок відгулів.

У той же час, сама Гонтарєва в інтерв’ю «Українським новинам» заявила, що після заяви про відставку була в Індії.

– Цілий червень я, як планувала, відновлювала сили в Індії. Після цього я з вересня перебуваю в Києві. Влітку ще їздила з дітьми та онуками на море … На жаль, я дев’ять місяців ніде не можу працювати і не можу займатися професійною діяльністю, тому що де-юре я до сих пір є головою Національного банку, хоча де-факто я перестала нею бути ще 10 травня, – сказала Гонтарєва.

За її словами, у неї вже є плани на майбутнє – після відходу з посади глави Нацбанку України планує займатися стартапами.

– Відкрию таємницю: це, швидше за все, стартапи. У мене вже є ідеї на цю тему. Розумієте, якщо у вас є глобальна ідея, то ви можете її імплементувати в Україні. У нас багато компаній, які можуть займатися підготовкою програмного забезпечення цих стартапів, але ідея будь-якого починання може масштабуватися і глобально, – розповіла глава НБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *