Глен Грант: Якщо українські генерали не ходять на похорони військових, ви не повинні бути в НАТО
Більшість українських генералів і полковників здобували освіту в радянській системі і вони не знають іншого, тому не дають змінюватися системі. Про це в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявив британський військовий експерт Глен Грант.
«Я не буду зараз говорити, що радянська військова система – це погано. Вона працювала. Але це не західний спосіб побудови армії. Це зовсім інший спосіб мислення і управління, де люди – всього лише частина статистики, люди – це просто цифри. А Україна не хоче йти цим шляхом», – сказав він.
В рядах ВСУ, говорить Грант, все ж з’являються люди, які хочуть зробити військову кар’єру, досягати результату і «не бути цифрами». Однак полковники і генерали радянського зразка не дають таким людям показати себе і повертають систему до свого розуміння.
«У вас тепер є конфлікт двох доктрин. З одного боку, молоді люди, деякі з яких вже навчені американцями, британцями, які хочуть робити кар’єру в професійній армії, з іншого боку – старші офіцери, які хочуть займатися бізнесом. Це дуже чіткий розкол. Дві доктрини – це небезпечно», – зазначає експерт.
Військовий експерт вважає, що переформатування армії не відбудеться, поки в її рядах будуть залишатися люди, що живуть «старою» доктриною. Він заявляє, що командири, які зараз знаходяться на Донбасі, будуть не поганими командувачами.
Грант вважає, що найкраще командир вчиться тоді, коли пише листа родичам свого загиблого підопічного і усвідомлює, що він був недостатньо професійним: «Якщо ж командир жодного разу не писав такого листа, якщо він не аналізував, що призвело до загибелі його бійця, якщо він ні разу не ходив до своїх на похорон, він не буде хорошим командувачем».
«До речі, як багато генералів ходять на похорон воїнів? А це важливе питання. І це питання треба ставити. Скільки генералів приходить на похорони? Хто з них приїжджає з лінії фронту, приходить на похорони, щоб сказати: «Він був моїм солдатом, і я шкодую, що не повернув його. Це моя провина”? Якщо у вас цього немає, у вас немає цінностей. А якщо у вас немає цих цінностей, ви не повинні бути в НАТО.»