Главу патрульних Одещини відсторонили: поліцейська-бунтарка тепер “злила” дані про Херсон

Патрульна з Одеси Зоя Мельник, яка розповіла про свавілля в поліції рідного міста, поділилася новими скандальними даними тепер уже про Херсон.

Інформацію, отриману від колег, вона виклала в Facebook. “Коротше, департамент дав команду флешмобити своїм відданим чесним. Вони флешмоблять. А тим часом мені все шлють і шлють інфу патрульні. З управління Херсонської області ось таку інфу скинули”, – написала вона.

Так, співрозмовник дівчини написав, що начальник управління патрульної поліції, Костянтин Дронгаль нібито бере участь у продажі звань.

Зоя Мельник

Крім того, самі патрульні нібито беруть із водіїв плату за проїзд – 100-200 грн. За інформацією джерела, в цій схемі начальник також бере безпосередню участь, оскільки вимагає “відсоток”.

Також стало відомо, що після зізнань Мельник начальника патрульної поліції Одеської Області Юрія Рибака відсторонили від посади. Як повідомляє “Редація” в Facebook, тепер на нього чекає службове розслідування, яке проведе спеціальна комісія з Києва.

Як повідомлялося, Мельник розповіла про корупцію, методи роботи і невиконання своїх обов’язків реформованими правоохоронними органами Одеської області. У Facebook вона докладно розповіла, що відбувається в поліції області і попросила допомоги та підтримки в українців.

Зокрема вона згадала інцидент, коли поліція рятувала дітей із притону.

“Поки я чекала службу і ювеналів, намагаючись з’ясувати чиї діти, де мати тощо, мені почали дзвонити командири з вимогами швидше закінчити завдання, оскільки купа дзвінків і нікому працювати. Мені дзвонили багато разів, заважали працювати, в результаті доповіли комбату. Він головою похитав, вдав що зрозумів, а наступного дня я побачила себе у розстановці — на базі”, — пише вона.

За словами поліцейського, її поставили на пост, куди зазвичай ставлять тих, що провинилися.

“Ієрархія в поліції вибудувана приблизно так: “Я начальник — ти дурень”. Абсолютна більшість командирів страждають на самодурство і дуже сильно ображаються, коли їм починають суперечити”, — написала вона. — “У мене забрали автомобіль, віддали тим, хто вміє робити мовчки плани, а не суперечить мудрим керівникам. Того дня я зрозуміла, що наша служба деградує і стає абсолютно безглуздою — коли плани та постанови важливіші за життя і здоров’я дітей”, — додала Мельник.

Вона наголосила, що в Одесі комбати влаштували собі змагання “хто більше зробить постанов, оскільки їм потрібна кар’єра”:

“Маса вбивств на побутовому ґрунті, в результаті домашнього насильства, маса загиблих від голоду або рук неадекватний дітей, а поліція стоїть під знаками і робить показники”.

Поліцейська заявила про хабарництво в поліції — це називається “візитка” через показове відео з передачею працівнику поліції грошей.

“Відомих візиточників ніколи ніхто не чіпав. Вони вічно попадалися комусь, раз у раз ходили на допити, але все як з гусака вода. У них завжди були автомобілі, причому нові, Аутлендери. Неугодним шили служебки, створювали нестерпні умови для роботи”.

Після того, як вона почала публічно висвітлювати роботу у ЗМІ, їй стали влаштовувати провокації, погрожувати, один із дзвінків вдалося записати.

“Я написала заяву в УВБ, але чудово розумію перспективу розслідування таких справ. Виходячи з усього вищевикладеного, розуміючи всю абсурдність ситуації, хай як безглуздо це звучить — “працівник поліції просить допомоги у громадськості”, все ж таки прошу підтримати інформаційно і дати максимальний розголос тому, що відбувається. Іншого способу захищатися, окрім як розголосу, у мене, на жаль, немає”, — резюмувала активістка.

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Коп із Одеси розкрила свавілля системи і попросила захисту

Начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков повідомив, що патрульна з Одеси Зоя Мельник зробила публічну заяву після того, як їй повідомили про звільнення через дисципліну. “Кожен пост про жахи у патрулі з’являються чомусь тільки після того, як їм доведуть, що вони готуються на звільнення з дисципліни. Тобто: чотири роки працював нормально, а зараз “не можу терпіти”, — написав Жуков.

Евгений Жуков и Зоя Мельник

Він також повідомив, що за чотири роки з цієї причини звільнені 223 працівники патрульної поліції.

“Людей, які навмисно не виконують свої обов’язки, а перекладають на товариша і систематично порушують дисципліну, не так вже й багато. Але, на жаль, вони є. Як і в будь-який інший організації або колективі. За 4 роки з 16 000 осіб за систематичне порушення дисципліни було звільнено 223 працівники”, — заявив начальник Департаменту патрульної поліції.

Що стосується Зої Мельник, то, за словами Жукова, у неї вже четверте службове розслідування. Також начальник Департаменту виклав хронометраж службової діяльності за перше півріччя.

"Чотири службові розслідування": начальник патрульної поліції розповів про скандал із "леді-коп"

На скріншоті зазначено, що у поліцейській за півроку 60 прогулів/запізнень, два стягнення, а також 20 скарг на неї.

Начальник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля відповів на історію Мельник, заявивши, що дівчина перебільшує масштаби проблеми.

Зоя Мельник та Юрій Зозуля

В Україні справи про корупцію в поліції розглядаються в суді, і кожен такий випадок проходить службову перевірку.

Про це в Facebook повідомив начальник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля, коментуючи скандал з одеською патрульною Зоєю Мельник, яка розкритикувала роботу поліції.

“З 2015 року я керую найбільшим підрозділом патрульної поліції в Департаменті Патрульній Поліції. За цей час моє ставлення до корупції ніяк не змінилося – до неї нульова толерантність. Проілюструвати це можна в невеликих цифрах – справи 33-х поліцейських знаходяться в судіщодо корупції. Більш сотні матеріалів розслідувань зайшли до нас з ознаками корупції, але без необхідної доказової бази для залучення працівників до кримінальної відповідальності”, – розповів він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *