Геослужба може видати 8 газових площ оточенню депутата “Народного фронту”

У першій декаді грудня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним рішення Державної служби геології і надр про відмову ТОВ “Ангро Інвест” у видачі спецдозволів на розробку десятка газоносних площ. Про це ЕП повідомило джерело на ринку.

За його даними, цією ж постановою суд зобов’язав Держгеослужбу розглянути заяви компанії про позаконкурсну видачу їй дозволів на експлуатацію терміном 20 років групи ділянок.

За даними ЕП, в список, підпорядкований постанові суду, входять заявки щодо Білоцерківської, Демидівської, Красногорівської, Судіївської, Федорівської, Федунковської, Черкасівської і Південно-Миргородської площ (всі – Полтавська обл.).

Раніше джерела ЕП заявляли про передачу в експлуатацію ТОВ “Ангро Інвест” 11-ти газоносних ділянок. У цей список крім перерахованих 8-ми площ, входили також Андріївська, Дубрівська і Жарківська площі.

У президентську каденцію Віктора Януковича права на розробку всіх 11 ділянок були видані ТОВ “Голден деррик”, яке в даний час називається “Іст Юроуп петролеум”. Формальним мажоритарним бенефіціаром “Іст Юроуп петролеум” є бізнесмен Павло Фукс, який, як вважається, фронтує інтереси найближчого оточення Петра Порошенка.

Компанія “Ангро інвест” зареєстрована навесні минулого року. Її засновником значиться Роман Дружбін, відомий як бізнес-партнер (по ТОВ “Центральна нафтогазотранспортна компанія”) Олександра Павлюченка – помічника народного депутата від “Народного фронту” Ігоря Котвицького.

Раніше Котвицький займав посаду члена наглядової ради ПАТ