Газовидобувні компанії незадоволені тариф за вхід в ГТС

Газовидобувні компанії в Україні несуть додаткові витрати, зводячи за свій рахунок і обслуговуючи комерційні вузли обліку і компресорні станції на виробництвах

Газодобувні компанії заявляють, що український тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривні за тисячу кубометрів є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень.

Про це йдеться у листі газовидобувних компаній України до президента, прем’єр-міністра та народних депутатів.

“Як показує аналіз доступних практик європейських країн, український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень”, – йдеться у листі.

“Ми звертаємо увагу, що дія такого тарифу вже знижує конкурентоздатність українських товарів, а впровадження НКРЕ такого тарифу для газовидобувних компаній призведе до створення додаткового фінансового обтяження для галузі в розмірі 218 млн доларів на рік, що співставне з додатковим оподаткуванням 5,5% ренти на видобуток газу”, – зазначається у повідомленні.

Як наголошується, такі дії “напряму суперечать проголошеним державним планам щодо стимулювання видобутку власного газу та заміщення імпорту, що передбачено в урядовій Концепції розвитку газовидобувної галузі до 2020 року”.

Крім того, зазначається у зверненні, газовидобувні компанії в Україні несуть додаткові витрати, зводячи за свій кошт та обслуговуючи комерційні вузли обліку і компресорні станції на виробництвах.

Газовидобувні компанії незадоволені тариф за вхід в ГТС

Газовидобувні компанії незадоволені тариф за вхід в ГТС

“Газовидобувні компанії виступають за відкритий діалог держави і бізнесу. Ми стурбовані тим, що, приймаючи рішення, які мають безпосередній вплив на стабільну роботу та інвестиційну привабливість галузі, жодних консультацій з підприємствами індустрії не проводилося. Ми наголошуємо, що такі дії спричинять погіршення привабливості газовидобувної галузі для інвестора”, – заявлять представники бізнесу.

Нагадаємо, Нацкомісія з 1 квітня зобов’язала всі компанії, які видобувають газ в Україні, платити тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривень за тисячу кубометрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *