Футуролог дав невтішний прогноз

Для України в найближчі десятиріччя повторення помилок минулого може завершитися втратою державності.

Про це заявив в ефірі ObozTV футуролог Олексій Толкачов, коментуючи святкування 27-ї річниці незалежності України.

 Толкачов, коментуючи святкування 27-ї річниці незалежності України.

“Якщо у нас майбутнє буде лінійним продовженням минулого, якщо майбутні 27 років ми будемо жити так само, як 27 попередніх років, якщо ми будемо розвиватися такими темпами, як досі розвивалися, то я боюся, що України на карті не буде взагалі”, – підкреслив експерт.

На думку Толкачова, останні 27 років для України – це “незліченна кількість втрачених шансів, втрачені потенціали”.

“Після революції ми почали міняти країну, але, на мою думку, ми її змінюємо не в тому напрямку, якому потрібно, щоб через 27 років відчувати себе не лузерами, а лідерами майбутнього світу. Сьогодні ми намагаємося реформами і національним пробудженням наздогнати західні країни в тому стані, в якому вони були 15-20 років тому. Для того, щоб потрапити в майбутнє, нам необхідно мріяти і мислити категоріями майбутнього”, – підкреслив він.

“Ми повинні замість мізерних пенсійних реформ думати про введення безумовного основного доходу – явище, про яке зараз тільки замислюються на Заході; про будівництво абсолютно нових транспортних засобів; про нову енергетику. Нам треба в якийсь момент перестати латати старе і почати будувати зовсім нове. І тоді ми почнемо будувати Україну майбутнього”, – пояснив футуролог.

Толкачов висловив упевненість, що Україні ще належить “пройти деякі соціальні та економічні потрясіння для переосмислення, хто ми є, куди ми йдемо і якими темпами повинні рухатися”.

Лише тоді, за словами експерта, українцям можна буде сподіватися на “економічне і соціальне диво” і “дуже стрімкий рівень розвитку країни”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *