Епідеміолог: Вся медична статистика формується у ручному режимі
Статистика захворюваності на коронавірус в Україні не є достовірною. Вона значно відрізняється від реальної. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів військовий епідеміолог Сергій Кравченко.
“Насправді ми не маємо достовірних даних. Вся медична статистика формується у ручному режимі”, – заявив він.
“Нам надають дані суто щодо лабораторно підтверджених випадків хвороби. Стосовно випадків хвороби COVID-19, підтверджених клінічно, то їх у десятки і сотні разів більше“, – наголосив медик.
За його словами, в Україні не оцінюють головного показника епідемії – інтенсивності поширення хвороби.
“Є чотири основні показники. Основним є інтенсивність поширення хвороби, її у нас навіть ніхто не корелює. Всі інші показники є наслідком поширення хвороби, тобто зростання захворюваності, смертності та летальності”, – розповів Кравченко.
Провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) Ольга Голубовська вважає, що нинішній посилений карантин через коронавірус в Україні аж ніяк не є локдауном. А статистика щодо захворюваності на COVID-19 – як і раніше неправдива.
За її словами, громадяни повинні самі свідомо дотримуватися встановлених пандемією правил, а не критикувати всіх за заборони купити якийсь товар, тоді як уряд зі свого боку – забезпечити обіцяне підвищення зарплати медикам. Такими думками вона поділилася в ефірі “112 каналу”
Професорка вважає, що в Україні неможливо достовірно підрахувати точну кількість заражених COVID-19 через те, що люди самі не звертаються за допомогою до лікарів. Вона зазначила, що статистика страждає через зайвого бюрократизму.
“В Україні все розбалансовано за ці роки. Статистика Національної служби здоров’я, на мою думку, буде відрізнятися від статистики МОЗ. А у МОЗ буде інша, ніж у регіонах, тому що все це зібрати дуже складно. У країні досі не враховуються випадки з негативними ПЛР-тестами”, – пояснила медикиня.