Експерт про те чому і як зміняться платіжки українців

З першого травня 2021 року українців автоматично перевели на річні газові контракти. Експерти розповіли, як в майбутньому можуть змінитися ціни на блакитне паливо. Про це повідомляє видання UBR.

Голова комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко окремо відзначив важливий факт: опубліковані постачальниками газу тарифи не враховують вартість розподілу газу. Іншими словами, до вартості кожного кубометра газу необхідно додавати ще 2,14 гривні.
Олег Попенко зазначив, що після збільшення тарифів витрати українців на оплату газу можуть вирости в середньому на сорок гривень в місяць. Восени і взимку в опалювальний період суми в квитанціях збільшаться для громадян, які проживають в приватних будинках. У холодну пору року щомісячне споживання газу становить в середньому близько чотирьохсот кубометрів. Тобто, українцям в сільській місцевості доводиться платити до трьох тисяч гривень щомісяця тільки за газ. Подорожчання підніме тарифи до позначки в 4-7 тисяч гривень щомісяця.

Експерт також нагадав про те, що Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб скасувати положення про спеціальні зобов’язання. ПСО є механізмом для компенсації витрат енергокомпаній з метою зменшити комунальні рахунки рядових споживачів.

Однак МВФ виступає за ліквідацію ПСО для теплокомуненерго. Відповідно до думки Попенко, Нафтогаз вже розіслав споживачам цінові пропозиції, які “вище існуючих на п’ятнадцять відсотків”. Цілком ймовірно, що українцям доведеться платити набагато більше, і ці витрати ніхто не компенсує.

“З урахуванням того, що в собівартості тепла і гарячої води закладено близько семи з половиною тисячі гривень за одну тисячу кубічних метрів, то більшість ТКЕ змушені будуть підняти вартість своїх послуг на двадцять п’ять-тридцять відсотків”, – розповів Олег Попенко.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”