Фонд гарантування вкладів повідомив про зміни в поверненні депозитів

Українські фінансові установи планують скоротити терміни відшкодування коштів по банківських депозитах. Інформацією ділиться Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Згідно з інформацією, нові зміни викликані потребою в скороченні термінів передачі і обробки інформації про вкладників неплатоспроможної фінансової установи для того, щоб терміни початку виплат по депозиту були ще коротшими, якщо банк збанкрутував.

Загальний список вкладників буде створений в електронному вигляді. Крім того і підпис документів буде проводитися лише в електронному вигляді.

Варто зазначити, що особисто звертатися до Фонду доведеться не всім, а лише тим клієнтам, які не отримали виплати по депозитах протягом встановленого терміну за частиною Загального реєстру. Крім того, звертатися змушені будуть і ті вкладники або спадкоємці клієнтів, у яких реквізити в Загальному реєстрі відрізняються від даних в їх документах.
Крім того, зміни торкнуться і самої процедури виплат молодим громадянам, вік яких досягає 14-16 років. Саме для цієї категорії українців вона стане такою ж, як і повернення коштів для всіх інших вкладників.

Згідно з інформацією, в квітні відзначалося збільшення відсотка по депозитах. Прибуток від короткострокових вкладів терміном до місяця зріс на 0,06 процентних пунктів і досягл 5,12% річних. Для вкладів, строком від 6 місяців відсотки зросли до 7,34%, тобто відсотки піднялися на 0,04 п.п.

При цьому найменше зростання відзначається для вкладів, терміном більше року. Згідно з інформацією відсоток зріс лише до 7,23%, а це лише на 0,02 п.п більше. Незмінною залишилася лише ставка за безстроковими вкладами і складає 3,88% річних.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”