Експерт про подорожчання газу: населення не отримало достатньо інформації, як вести себе у нових ринкових умовах

Ситуація з подорожчанням газу була очікуваною, але побутові споживачі в Україні виявилися до цього не готовими, оскільки в країні немає публічної системи моніторингу ситуації на ринку газу та інформаційної допомоги для споживачів. Про це йдеться в коментарі директора з досліджень аналітичного центру DiXi Group Романа Ніцовича, який є у розпорядженні Укрінформу.

“Один із варіантів – це договір з фіксованою ціною на рік або сезон, тоді як зараз більшість споживачів платять за контрактами, де розцінки на газ змінюються щомісяця. Але населення не отримало достатньо інформації, як вести себе у нових ринкових умовах”, – наголосив експерт.

Ніцович підкреслив, що інформування та моніторинг повинні відбуватися незалежно від настроїв споживачів чи керівних вказівок з боку влади.

“Момент перший – це інформування, момент другий – моніторинг ринку має відбуватися постійно і не залежати від вказівок уряду або вулиці. Потрібно постійно відстежувати, яку маржу собі виставляють постачальники, чи не занадто вона висока, і тоді вже на це реагувати”, – додав експерт.