Вночі хакери атакували урядові сайти і погрожували

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Також тимчасово недоступний сайт “Дії”.

Спершу кібератаки зазнав портал Міністерства освіти й науки, де користувачів “зустрічали” погрозливі повідомлення. На ранок п’ятниці у нормальному режимі не працювали також сайти МЗС, Мінагрополітики та Дії. Українці почали скаржитися на це в мережі, у деяких відомствах уже прокоментували подію 

Зокрема, на сторінці mon.gov.ua на темному тлі з’явилися перекреслені знаки з профілем свині, гербом, картою і прапором України. Нижче ж розмістилися обведені червоною рамкою повідомлення з погрозами українською, російською та польською мовами.

У них кіберзлочинці стверджували, ніби всі особисті дані українців було “завантажено в загальну мережу”.

“Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого”, – йдеться у попередженні.

На сайті МОН з’явилися погрозливі повідомлення

Також його невідомі автори заявили, мовляв, це українцям за їхнє “минуле, сьогодення і майбутнє”. А ще “за Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся й історичні землі”.

“Сайт МОН зазнав кiбератаки хакерів”, “Що відбувається?”, “Хтось саботує ЗНО”, “Дивне повідомлення на сайті, нехай хакнули, але чого сайт МОН? І не звучит як від українців”, – написали користувачі мережі під дописами міністерства на офіційній сторінці у Facebook.

Українці вказали на неправильну роботу сайту МОН

Також не працював портал Дія – на ньому вказувалося, що він тимчасово недоступний. А ще сайти Міністерства закордонних справ (МЗС) і Міністерства аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики), де відкривалося аналогічне оголошення від зломників, що й на сайті Міносвіти.

“У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює. Поки тривають роботи з усунення несправності, а також працює кіберполіція просимо користуватися офіційними вебресурсами МОН”, – прокоментували подію у відомстві.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram