Еколог потужно звернулася до влади через пожежі в Україні

Зменшити кількість підпалів сухостою в Україні допоможе реальне покарання винних.

Палії мають понести кримінальну відповідальність і відшкодувати збиток, нанесений навколишньому середовищу, заявила еколог, президент Всеукраїнської громадської організації “Жива планета” Світлана Берзіна, пише видання “ГОРДОН“.

“Пожежі – результат безвідповідальності конкретних громадян. В результаті завдано величезної шкоди: гинуть тварини, ліси, які є нашим загальним природним ресурсом. Два роки всі закликають припинити палити траву, сухостій і так далі. Значить, досить говорити. Що зараз може зробити влада? Посадіть, нарешті, кого-небудь! Треба, щоб по телевізору і в усіх медіа влада показала реальних людей, які понесли кримінальну відповідальність, заплатили штрафи і відшкодували збитки, завдані навколишньому середовищу”, – сказав вона.

“Інструментарій для цього є. Люди, які спровокували пожежі, повинні платити за відновлення природних ресурсів зі своєї кишені. Якщо хоча б один епізод буде продемонстрований, бажаючих палити траву стане набагато менше”, – зазначила Берзіна.

 Згідно з міжнародними даними, Київ виявився на першому місці в списку найбільш забруднених міст світу, і за словами еколога, така якість повітря може вплинути на імунітет киян і привести до зростання захворюваності.

“Це дуже небезпечно. Тому що зараз показники забруднення в п’ять разів перевищують максимально допустимий рівень. За нашими вітчизняними нормативами, які набагато більш лояльні, ніж в Європі. У групі ризику люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, дихальних шляхів, астмою, алергією , а також діти. Така якість повітря істотно знижує імунну систему навіть здорової людини, що може вплинути на посилення пандемії”, – каже Берзіна.