“Диверсант” від ФСБ. Хто такий Євгеній Панов

На кого хоче повісити нібито організацію теракту в Криму російська ФСБ

Сьогодні російська ФСБ повідомила, що в Криму нібито готувалася серія диверсій, підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України.

ФСБ стверджує, що в ніч на 7-ме серпня в районі міста Армянськ в Криму була виявлена група диверсантів, при затриманні якої “в результаті вогневого контакту загинув співробітник ФСБ Росії”.

За словами російських чекістів, затримані були як громадянами України, так і Росії. В ФСБ стверджують, що серед схоплених ними українців є “один із організаторів можливих терактів” Панов Євген Олександрович. 

“Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, який також затриманий і дає свідчення”, – заявили в ФСБ.

Хто такий Євгеній Панов

Затриманий 39-річний Євгеній Панов народився в Енергодарі Запорізької області.

До війни на Донбасі Панов працював водієм на Запорізькій АЕС. Але навесні 2014-го вийшов на блокпост на в’їзді в Енергодар, а потім поїхав воювати у лавах 23-ї мотострілецької бригади.

Як розповідав він виданню theUkrainians, для того, щоби піти воювати, йому довелося хитрістю зняти “бронь”, яку АЕС ставить на своїх співробітників для військкомату. В АТО Панов прослужив більше року.

"Диверсант" від ФСБ. Хто такий Євгеній Панов

Зараз Євгеній Панов – один із лідерів організації “Самооборона Енергодара”, яка захищає інтереси військових.

Також він є членом виконкому Енергодарської міськради.

З початку 2016 року Панов ще став керівником громадської організації “Енергодарське об’єднання – захисники України”.

"Диверсант" від ФСБ. Хто такий Євгеній Панов

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України спростовують інформацію ФСБ РФ про нібито спроби прориву з боку «диверсійно-терористичних груп» з числа бійців ГУР Міноборони і нібито їхнє затримання в Криму. Про це повідомив представник управління ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький по телефону в ефірі 5 каналу.

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростовує інформацію, яку зараз поширює ФСБ Російської Федерації, про участь підрозділів військової розвідки в терористичній діяльності на території окупованого Криму. Це по-перше. А по-друге, зазвичай, як ФСБ назвала там співробітників Головного управління розвідки , – ми зазвичай не коментуємо інформацію про наших співробітників, але реально на сьогодн жодного співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони Федеральна служба Росії на території Криму не затримувала», – сказав він.

Коментуючи повідомлення ФСБ про масовану вогневу підтримку прориву ДРГ, Скібіцький зазначив, що українська розвідка уважно вивчила матеріали, поширені ФСБ, і зазначив, що на даний момент на півночі Криму зосереджені батальйонні і ротні оперативно-тактичні групи російських військ.

«Якби з нашого боку були застосовані важка техніка, бронетранспортери, артилерійські системи, то повірте мені, вже б Російська Федерація кричала про це на весь світ 8 серпня, а жодної реакції не було. І виникає інше питання: якщо там розміщені підрозділи регулярних збройних сил Росії, вони ніяк не реагували на так званий прорив диверсійних груп. Це більше схоже на сценарій якогось вчення, яке дійсно зараз відпрацьовується на території Криму», – висловив він думку.

За словами Скібіцького, заява ФСБ РФ про «ДРГ ЗСУ» в Криму – це один із елементів підбурювання і дестабілізації ситуації в Україні, «провокація, це елемент тієї «гібридної війни», яку зараз веде Російська Федерація проти нас».

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *