Loading...

ДИПЛОМАТИ ВИСЛОВИЛИ ЗАГРОЗИ ВІД ПОЯВИ МИРОТВОРЦІВ НА ДОНБАСІ

Колишні американські дипломати застерігають, що миротворчі місії можуть не вирішити конфлікт, а лише заморозити його. Про це пише видання Про це пише видання Wall Street Journal.

Деякі американські представники озвучили застереження, що Вашингтон може прямувати в пастку Путіна.
“Росія не зацікавлена в тому, щоб ситуація в Україні заспокоїлася. Миротворчі сили можуть ненавмисне закріпити російський контроль над територіями в Донбасі, а не вирішити конфлікт”, – вважають нинішні і колишні чиновники США.

“Ризики можна пом’якшити, якщо пропозиція буде включати певне пом’якшення санкцій до повного відновлення миру в Україні”, – зауважили колишні американські високопосадовці.
Так, екс-посол США в Росії Майкл МакФол нагадав про Кіпр, де миротворці були розміщені у 1864 році.
“Ці сили досі там, а укладення мирної угоди, яка б об’єднала окуповану Туреччиною північ острова з рештою країни, лишається туманною. Поясніть, чим в цьому конкретному випадку фактори відрізняються, щоб це не призвело до сценарія на зразок перманентного поділу, як на Кіпрі?”, – сказав МакФол.

Колишній представник США в ООН Джон Болтон заявив, що миротворчі місії міжнародної організації зазвичай заморожують поділ, а не вирішують його.

Українські чиновники сказали виданню, що не сумніваються у американському плані, але не вірять, що РФ з ним погодиться.

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Чинні американські дипломати переконані, що вікно можливостей відкриється в період між завершенням російських президентських виборів і початком чемпіонату світу з футболу, який має цьоріч відбутися в РФ.

 “План з миротворцями спряцює лише в тому випадку, якщо Володимир Путін захоче позбутися західних санкцій”, – резюмував колишній заступник генсека НАТО Александр Вершбоу.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення.

https://tsn.ua/svit/vikno-mozhlivostey-ta-porivnyannya-iz-kiprom-diplomati-vislovili-zagrozi-vid-poyavi-mirotvorciv-na-donbasi-1114791.html

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *