Loading...

Дипломат розповів про найнебезпечніший сценарій для України

Сучасна політична ситуація у світі характеризується зростанням напруженості між основними гравцями на тлі наростання глобальних, економічних та інших проблем. Таку думку висловив голова Фонду “Майдан закордонних справ” Богдан Яременко у коментарі “Дзеркалу тижня“.

“Чим більше ускладнюються відносини між Заходом і РФ, тим сприятливішою для України стає ситуація у питанні вирішення маленьких тактичних завдань: пояснити, що немає “української кризи”, а йде війна; що Мінські домовленості неможливо виконати (щонайменше, деяких пунктів з їхніми формулюваннями)”, – каже він.

За словами Яременка, якщо загострення відносин між Росією та країнами Заходу переросте “у стадію збройного чи неконтрольованого протистояння”, це слід вважати смертельно небезпечним поворотом для України. Він зазначив, що у такому випадку Україна стане майданчиком для війни між РФ та Заходом.

Україна не має союзників. У разі початку світової війни ми або залишимося без будь-якої допомоги ззовні, або будемо змушені обирати сторону протистояння без жодних гарантій безпеки чи навіть потенційних вигод для себе,– вважає Яременко.

На думку дипломата, у випадку стабілізації відносин між Кремлем та Заходом над Україною також нависає загроза – війна на Донбасі та окупація Криму стануть предметом компромісу між ними.

“Найкращим” варіантом для України в контексті гіпотетичної “глобальної нормалізації” може бути згода між РФ і Заходом про статус-кво в Україні. Росія не рухається далі, Україна не намагається повернути території (насамперед — Крим), Захід стримує Україну, зберігаючи над нею протекторат”, – додав голова Фонду “Майдан закордонних справ”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *