Двоє молодих чоловіків померли від коронавірусу в лікарні: які висновки треба зробити

У Києві чоловіка, який помер 6 квітня і в якого підозрюють коронавірус, тривалий час не хотіли госпіталізувати: дві швидкі відмовили. Про це в Іnstagram написала його дружина Валерія В’юшина.

“Три швидкі і жодна з них не діагностувала, зокрема приватна, і навіть не намагалася. П’ять днів температура 40 градусів. Кашель просто дикий, який не припинявся. Остання швидка посилено намагалася нам відмовити в госпіталізації, мовляв, ще посидьте три дня і пийте противірусне”, – написала вона.

Лише після наполягань дружини хворого таки забрали до лікарні. Там у нього діагностували двосторонню пневмонію, стан – між важким і середнім.

30-річного Кирила В’юшина з тяжкою пневмонією спочатку шпиталізували до четвертої інфекційної лікарні. Коли два тести на коронавірус показали негативний результат, його перевезли до Інституту серця, підключили до апарату ШВЛ. Усі ці дні він був під наглядом Бориса Тодурова.

Третій тест також виявився негативним, але в неділю о восьмій вечора у Кирила зупинилося серце. Як нам стало відомо, попри негативні тести на коронавірус, його знімки на комп’ютерній томографії схожі на ті, які були у хворих на COVID-19 у Китаї, розказала подруга сім’ї.

“До 20-40% людей з захворюванням мають негативний результат. Коли у нас з’явиться доступ до тестування на антитіла, тоді ми побачимо, скільки людей перехворіли цим захворюванням”, – каже інфекціоністка Ольга Голубовська.

Максим Кравченко до свого 36-річчя не дожив трохи більше місяця. Після його смерті головна лікарка Олександрівської лікарні закликала усіх не недооцінювати хворобу і не нехтувати карантином. Молодий чоловік помер 6 квітня, його 2 тижні рятували медики, а друзі шукали ліки, яких в аптеках не було. Коли препарати знайшли, терапія була не ефективною, розповіли   у сюжеті ТСН.

Максиму Кравченку було 35 років. Він спортсмен, не вживав алкоголь, не палив і майже ніколи не жалівся на проблеми зі здоров’ям. Про смерть Максима повідомила головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко: “Повірте, кожен лікар дуже переживає втрату пацієнта. Ми боролись за життя, застосовуючи всі сучасні технології, які зараз використовують лікарі у всьому світі. Проте ми не змогли”.

За словами столичного мера Віталія Кличка, за життя чоловіка майже два тижні боролись лікарі, він був підключений до апарату насичення крові киснем, але у чоловіка були дуже уражені легені.