ДТЕК Ахметова хоче купити два обленерго

Група ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова планує увійти в акціонерний капітал АТ “Одесаобленерго” і ПрАТ “Київобленерго”.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як зазначається, ДТЕК планує сконцентрувати 68,2949% акцій “Одесаобленерго” і 93,9978% “Київобленерго”.

“Дані компанії є операторами системи розподілу в Одеській та Київській областях і не здійснюють діяльність з постачання електроенергії. Діяльність операторів системи розподілу є природною монополією і повністю регулюється НКРЕ”, – йдеться в повідомленні.

У повідомленні також йдеться, що 3 січня 2019 року ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” (Україна) і NGR B.V. (Нідерланди) уклали договори купівлі-продажу акцій даних компаній.

“Договори укладені з відкладальною умовою та будуть завершені після отримання необхідних дозволів державних органів, включаючи узгодження антимонопольних органів”, – щаявили в компанії.

Майже 50% акцій, заявили в “Одесаобленерго”, належать групі VS Energy росіян Євгена Гінера, Михайла Воєводіна і Олександра Бабакова. 25% акцій передуває у власності Фонду держмайна. Ще майже 10-ти відсоткова частина належить ПрАт “Київобленерго”.

Майже 94% акцій Київобленерго контролюється тією ж VS Energy

У 2017 році “Київобленерго”, згідно з міжнародними стандартами звітності, збільшила чистий прибуток в 3,6 рази до 218,385 млн гривень порівняно з 2016 роком, збільшивши чистий дохід на 21,9%, або на 1,441 млрд гривень до 8,029 млрд гривень у порівнянні з 2016 роком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *