Денісова попросила послів ЄС закликати Путіна звільнити українських політв’язнів

Український омбудсмен Людмила Денісова закликала послів ЄС звернутися до президента Росії Володимира Путіна, щоб він звільнив політв’язнів, які утримуються на території РФ та в окупованому Криму.

Про це вона заявила в ефірі “Свободи слова” на ICTV, передає “Укрінформ”.

“Напередодні саміту “Україна-ЄС” я дійсно звернулася сьогодні (2 липня – ред.) до послів та закликала їх, щоб вони звернулися до президента РФ Путіна, щоб саме він виконав гуманітарну місію та звільнив наших політв’язнів, яких утримують в РФ та тимчасово окупованому Криму”, – повідомила уповноважена ВР з прав людини, коментуючи зустріч у парламенті з послами країн ЄС.

“Будь-який тиск на Путіна буде дуже добрим та все-таки наблизить можливість для наших політв’язнів бути вдома”, – підкреслила Денісова.

 Український омбудсмен розповіла, що під час зустрічі з послами ЄС повідомила їх про те, що незважаючи на домовленості, які були досягнуті між президентом України Порошенком і Путіним, російська сторона зірвала ці домовленості.

“Ми пропонуємо все-таки виконати ці домовленості, реалізувати усі гарантії, які надав мені президент Путін, щоб я могла відвідати українських політв’язнів.

Я вже запропонувала “дорожню карту”, щоб задовольнити обидві сторони – російському омбудсмену та мені – здійснити візити. Але ми наголошуємо, що це можливо лише на умовах дзеркальності, синхронності та взаємності”, – наголосила вона.

2 липня Людмила Денісова заявила, що оскільки російська сторона не допустила її до жодного українського  політв’язня, то і російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей.

Як повідомлялося, уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова зустрінеться з послами ЄС щодо ситуації з відвідуванням українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

З 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебувала в РФ з метою відвідування незаконно засуджених українців, але їй не дозволили зустрітися з жодним із політв’язнів – зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії з 14 травня, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії “Білий ведмідь” у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова.

Омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв’язнів у Росії.

Також Денісова повідомила, що Україна готова передати Росії 23 засуджених росіян в обмін на 23 українців, які утримуються в РФ.

“Ми готові передати РФ 23 росіян, засуджених в Україні за підготовку терактів, шпигунство, бойові дії в обмін на 23 українців з російських тюрем”, – сказала вона.

“Ми готові забрати утримуваних громадян по процедурі екстрадиції, і в екстрадиції нам відмовляє Російська Федерація. Ми прагнемо забрати їх через політичні домовленості”, – підкреслила Денісова.

 Відповідаючи на питання, вона сказала, що не може озвучувати цей список, однак підтвердила, що в ньому є Олег Сенцов.

“Він (список – ред.) був переданий Мінській групі. Ми вже два роки чекаємо того, щоб Росія розглянула і надала пропозиції, тому що два роки нічого не відбувається… Або щоб було прийнято рішення, або щоб нам сказали, що інших осіб треба віддати. Зараз Росія нічого не говорить про це”, – зазначила омбудсмен.

У Кремлі визнали, що у переговорах щодо відвідування в РФ утримуваних осіб “є труднощі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *