День святого Миколая 2018: усі прикмети і заборони світлого свята

Щорічно 19 грудня відзначається День святого Миколая. Саме з нього і починаються новорічні свята. Діти вірять, що потрібно весь рік добре себе вести, щоб знайти вранці під подушкою омріяний подарунок. Крім того, це завжди було улюблене свято не тільки для дітей, але і для всієї сім’ї в цілому, адже так приємно бачити щасливе обличчя дитини з самого ранку. А для того, щоб не розгнівати Миколая Чудотворця і не зіпсувати свято, потрібно знати всі прикмети і заборони цього дня. Про це ви можете детально дізнатися далі в статті.

День святого Миколая 2018: що заборонено робити

День Миколая 2018 припадає на Різдвяний піст. У цей день можна їсти рибу, але не можна – м’ясо, яйця та інші продукти тваринного походження. По вівторках, згідно з календарем харчування Різдвяного посту можна вживати гарячу їжу, приготовлену на рослинному маслі.

Часто жінки задаються питанням, чи можна шити на День Святого Миколая. Православна церква в це свято не говорить про якісь обмеження на виконання домашніх робіт. Однак народні прикмети кажуть, що в цей день прийнято шити, прати або займатися ремонтом у будинку.

У День святого Миколая забороняється давати в борг: позичальник разом із грошима може винести з будинку удачу і везіння. І навіть навпаки – прийнято роздавати борги. Це свято вважалося останнім днем у році, коли необхідно було повернути всі борги. Люди вірили, що якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім’я житиме в злиднях.

Важливим 19 грудня було і для дівчат, які готувалися стати під вінець. Вони знали, що посватати їх можуть перед Різдвом, тому заздалегідь готували одяг і прикраси, в яких повинні були зустрічати сватів, а також прибирали.

Що можна робити на Миколая:

  • У цей день неодмінно варто помолитися до Угодника та загадати бажання. Якщо воно щире і йде від самого серця, Миколай обов’язково почує ваше прохання і допоможе.
  • Наслідуючи приклад святого Миколая, в цей день потрібно допомагати близьким, роздавати милостиню, але робити це скромно, не хизуючись своєю благодійністю.

Прикмети на День святого Миколая

– У свято Святого Миколи Чудотворця обов’язково треба з усіма помиритися.

– Сніг вкрив землю до святкового дня, чекай на морозну зиму.

– Холодний День Святого Миколая передвіщав холодну зиму, а теплий святковий деньок – сонячну і теплу зимову погоду.

– Добра прикмета, якщо з ранку раніше господар будинку встигне обійти все своє господарство і погодувати домашніх тварин.

– Люди загадують в цей день заповітне і добре бажання, і Микола Чудотворець обов’язково його виконує.

– Чим більше добрих справ ви зробите в День Святого Миколая, тим більше здоров’я вам подарує Чудотворець.

  • У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи.
  • Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого.
  • Іній 19 грудня – на гарний врожай хліба.
  • Як на Миколу піде дощ, то буде врожай на озимину.

 

Світлина від Світлани Світлани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *