Демографи: Рівень бідності в Україні перевищує 50 відсотків
Рівень бідності в Україні перевищує 50%. Про це заявила директорка Інституту Елла Лібанова сказала в інтерв’ю LIGA.net.
“За даними першого півріччя 2020 року (це останні дані Держстату про доходи і споживанні, за якими ми ведемо моніторинг), рівень бідності складає 51%. Зараз, ймовірно, вище”, – зазначила Лібанова.
За її словами, показник рівня бідності, який обчислюють у інституті, прив’язаний до прожиткового мінімуму (ПМ) – 3 845 грн в місяць на людину ( “офіційний” прожитковий мінімум, встановлений державою, 2027 грн).
“Йдеться про той самий набір товарів та послуг, що використовується при обчисленні “офіційно встановленого” прожиткового мінімуму, але Мінсоц (саме міністерство виконує розрахунки ПМ) враховує ціни щомісяця. Ну і, чого гріха таїти, встановлюється та сума, доплати до якої в змозі забезпечити бюджет”, – сказала директорка Інституту демографії.
Лібанова зазначила, що показники бідності в “ковідний” рік виросли, адже багато людей втратили роботу і, відповідно, доходи.
На запитання що таке “бідна людина” в Україні? Які у неї звички, яке споживання, Елла Лібанова відповіла
“Така людина не має вищої освіти, вона працює часто неповний робочий день або неповний місяць, заробітна плата – у всякому разі, офіційна – межує з мінімальною (з 1 січня 2021 року – 6000 гривень. – Ред.). Взагалі бідність працюючих має бути винятком і стосуватися переважно осіб із низькою кваліфікацією. В Україні ж понад 90% бідних родин мають у своєму складі працюючих, а двоє працюючих батьків не в змозі повністю забезпечити двох дітей навіть за низькими українськими стандартами споживання. Отже, народження другої дитини створює дуже серйозний ризик зубожіння, а багатодітні сім’ї майже всі бідують. Також суттєвий ризик – безробіття навіть однієї особи”.