Делегація з ЄС обмежиться лише Києвом: на схід їхати бояться

Європа наполягає на проведенні виборів у Донбасі, хоча євродепутатам “страшно” туди приїхати навіть на годину, заявила віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

Офіційна програма візиту євродепутатів в Україні обмежиться відвідуванням Києва нібито “через ситуацію з безпекою”. Про це у себе в Facebook написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Візит депутатів Європарламенту в Україну готувався з травня, причому євродепутати готові були відвідати не тільки столицю, а й східні області країни.

“І ось, за два дні до початку ПКА українська сторона отримала офіційного листа, що президент Європарламенту і всі глави політгруп і фракцій … прийняли рішення обмежити офіційну програму тільки Києвом через ситуацію з безпекою”, – написала вона.

Геращенко також пояснила, що офіційно депутатам не могли нічого заборонити, тому Європарламент заборонив їхати своїм співробітникам. “Не дозволяється їхати перекладачам і ні одному співробітнику Європарламенту – через ситуацію з безпекою. А депутатам рекомендували обмежити офіційний візит тільки безпечним Києвом, а далі, мовляв, хто захоче – це їх неофіційна справу”, – пояснила депутат.

За словами Геращенко, три євродепутата все ж вирішили ризикнути і вирушити в Донбас: це Ребекка Хармс, Міхаель Боні і Яромир Стетіна.

“У нас є великі питання до наших європейських колег: а як же ви наполягаєте на проведенні виборів на територіях, де вашим співробітникам небезпечно перебувати навіть годину? А як там будуть перебувати спостерігачі, мовчу вже про безпеку виборчих дільниць … І взагалі, РФ ж гарантувала режим тиші. Очевидно, що це – подвійні стандарти і ми будемо говорити про це на кожній міжнародній зустрічі “, – написала Геращенко

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *